aynı isimde "sivas (film)" başlığı da var
  • soguk
  • tam 5 yıl yaşamak zorunda olduğum şehir. mezun olduktan sonra sanki uzun yıl hapishaneden çıkan mahkumun hayata karışabilmesi psikolojik olarak nasıl zaman alıyorsa aynısı bende de olmuştur.
  • bir dönem okuduğum şehir. şehri terkettikten sonra üniversite içine migros açılmış,primemall sivas açılmış, hilton garden inn sivas açılmış, yaşamı kolaylaştıracak ufak ufak bir çok yenilik var; var da, hocam gitmemi mi bekliyordunuz?

fazlaca sayıda çay içilecek mekan mevcuttur, çay olmayan yer yok gibidir. carlos

halk öğrencilere ev vermiyor. açık olmak gerekirse satarlar ama kiralamazlar. cumhuriyet üniversitesi içine yapılan zibilyon yurt sonrası mumla kiracı arayacaklar diye düşünüyorum.

akılda kalan çok şey var fakat zaman kısıtlı, dolayısı ile işbu entry zaman zaman güncellenecektir.
  • türkiyenin en büyük köyü. en soğuk bölgelerinden biri. en fazla göç veren yeri.
  • sivasın neresi samimi her tarafı geri kafalı yobaz dolu...
  • sivas'ta doğdum, memleketimdir.

kaç tane ocak söndüğünden herkesin haberi var.kaç kişinin zalimce yakıldığından.fakat şu an ki nesilin suçu ne?
    30 - 40 tane adam madımak otelinde o kadar vatandaşımızı cani bir şekilde yaktılar fakat benim bir sivaslı olarak bununla bağlantım ne? sivaslı olmak mı? her defasında ben;

-nerelisin?
    +sivas
    - yananlardan mısın ? yakanlardan mı ?
    + yananlardanım

muhabbetiyle karşılaşmak zorunda mıyım? alevi olmasaydım kim bilir nasil tepkiler alirdim.
    peki alevi olmayanlar mi yaktı? hepsi yakın mı dedi ? alevi olmayanlarda üzülüyor, onlarda lanet ediyor ama yapılmış bir olaydan ötürü şu an ki ,- olayla hiçbir alakası olmayan kişilerin sanki onlar yapmışcasına yargılanması, suçlanması nasıl bir duygudur tahmin edebiliyorum

ermenilerin şu an ki tutumunu, kendinizi nasıl hissettiğinizi bir göz önüne alın, sonra sivaslı olmanın ne kadar zor olduğunu hayal etmeye çalışın.geçmişte senin yapmadığın olaydan ötürü seninde suçlanmanı.

annem amasyalı, babam sivaslı ikiside alevi. bir sen alevisin derler ayrim yaparlar, bir madımak olayindan dolayı ayrim yaparlar. sivasli olmak zor ama herşeye rağmen çok seviyorum memleketimi.
  • memleketim olan şehir.
  • sivaslı bir sunniyim yukarıdaki entryde arkadaş iyi söylemişsin güzel söylemişsin ama burada bir eksik var. evet şu anki neslin hepsini yargılamak haksızlık, evet bu olaya içi yanan yüz binlerce sivaslı var eyvallah. ama bu bir şeyi değiştirmiyor. ne zamanki sivasta 2 temmuzda en az 50 bin sivaslı sunni madımakta ölenleri anma töreni düzenlerse içten ve samimi o zaman acıyı gerçekten paylaşmış oluruz. ben ve benim gibi bir çok kişi 2 temmuz da alevi kardeşlerimiz ile anma programlarına katılıyoruz ancak yeterli değil. burada bir yüzleşme ve acıyı sahiplenme olacaksa ancak böyle olur.
    bu vesile ile tekrar hayatını kaybedenleri rahmetle anıyorum..
  • istanbul'un başkentidir.*
    bir sivaslı olarak ben bile merak ediyorum, sivasta kim yaşıyor? bu kadar sivaslı burdaysa, ordakiler kim? kafamda deli sorular.
  • benim canım memleketim.
    sevgili gibidir, sürekli özlettirir kendini. iyi kalpli insanları barındırır içinde. insanları o kadar tatlı, merhametli, nazik, sempatik ve güzel olan herşeydir ki sivası sevmek için sadece bir sivaslı tanımanız yeterlidir.
hesabın var mı? giriş yap