şükela:  tümü | bugün
  • fetö soruşturmasında sanığın avukata cevabı.

şaka gibi ülke olduk gerçekten.

'' müşteki avukatının "fetullah gülen kitapları okumadım diyorsunuz ama arabanızdan kitapları çıkıyor. bunu nasıl açıklayacaksınız?" sözleri üzerine sanık bilal akyüz, "size ha-ha-ha diyorum" dedi. bu cevap salonda tansiyonu yükseltti. ''
  • ya ne diyecektidir. sosyalistlerle cemaatçi itlerin aynı khk ile tutuklandığı oligarşinin köhne mahkemelerine gülmek dışında bir de şu söz söylenebilir: "fethullah gülen'in kitaplarını haftada bir hatim indiren kişi şu an cumhurbaşkanı"
  • ha-ha-ha değil hav-hav-hav diyordur o. sonuçta fetullahın itinden başka bir şey beklenemezdi.
  • idam cezası gelmediği sürece bu beyni yıkanmış mahlukatlar bize çok güler...
  • ilkokul çocuğu zekasındaki birinin yaptığı savunmadır. bir sonraki savunmasında da "kötü söz sahibinindir" ve "ödevini yapmamıııııış" demesini bekliyorum.
  • sanırım fetullahçıları nurculara boğduruyorlar.

burada dikkat çekmesi gereken mesele, müşteki avukatı emrullah beytar'ın bir dönem said nursi hakkında kitap yazdığı ve kitabı yazma aşamasında da kaynak olarak fetullah gülen'in bütün kitaplarıını okumuş olması. hatta öyle bir ezberlemiş ki, kitaplarda geçen örneklerin benzerlerini başka yerlerde görüp çıkarım bile yapabiliyor.

--- spoiler ---

avukat emrullah beytar’ın, “fetullah gülen’in kitaplarını okudunuz mu?” sorusuna “hayır” diye cevap verdi. bunun üzerine tekrar söz alan avukat beytar, “said nursi ile ilgili yazdığım bir kitap nedeniyle fetullah gülen’in bütün kitaplarını okudum. sanığın dünkü savunmasında verdiği gemi örneği gülen’in kitaplarında geçiyor. gülen’in kitaplarını okumayan bu örneği veremez. sanık ayak üstü yalan söylüyor” değerlendirmesini yaptı.
    --- spoiler ---

şimdi bu emrullah beytar kimin avukatıdır? fetullah gülen ile bağı nedir? bir avukat said nursi hakkında neden kitap yazma ihtiyacı hisseder? savunmada geçen kıssa fetöcülük delili ise, sizin aynı kıssayı ezbere biliyor oluşunuz da delil sayılabilir mi?

gibi soruların cevaplarını almak lazım. tabi ki alamayacağız.