• beşiktaş'ın lucesculu günlerini hatırlatan bir futbol ve 3 kulvarda lider giden bir takım.
    oyun okumada halen biraz eksikleri var belki ama kesinlikle 1. sınıf bir teknik direktör.
  • efendi ve pic disinda da bir secenegimiz oldugunu gosterir.
    (bkz: hatunlarin efendi adam yerine pic tercihi)
  • geldiği ilk gün böyle bi enerji yaymıyodu ama gün geçtikçe hareketleri sözleri bakışları duruşları karakartalı andırmaya başladı. çok değerli bir adam. bu devirde beşiktaşa tekniği iyi bir hoca değil kalbi koskocaman olan bir adam lazım zaten. bilic bunu çok iyi yapıyor. hiç gitmesin,gidersede ölmesin. insan gitmesinden değil ölmesinden korkuyor bi arkadaşın değişiyle. sonuç olarak,acil sözleşmesi uzatılması gereken beşiktaş teknik direktörü
  • bence türkiye'deki bütün takımların teknik direktörlüğü kendisine verilmeli. bir süreliğine de olsa bu yapılmalı. en azından futbol sektörümüze "insan" olmanın değerini katacaktır. editsaraylıyım.
  • serbest kalma maddesi bulunan bir sözleşme imzalarsa iki tarafı da memnun edecektir. kendisi sürekli takımda kalmak istediğini, ama bu işlerin başarı odaklı olduğunu söylüyor. eğer basında ve sağda solda bahsedildiği gibi hayali ingiltere ligi ise en azından kulüp kazanır. sözleşme dönemini bekleyip adamın kafasının karışmasına izin vermek pek mantıklı değil. serbest kalma maddesi ile sadece ciddi ilgili kulüpler talip olur ki ciddi ekipler öylece teknik adam almaz. böylece hiç istemediğimiz bir ayrılık durumunda teselli olur, olmazsa da zaten canımıza minnet bırakana kadar bizde kalsın bilic.

gelelim kötü senaryoya, kendisinin de söylediği gibi bu işler başarı odaklı, bizim ligde de en kolay harcanan şey adam olduğu için yönetim uzun süreli sözleşmeden çekiniyor olabilir. iki nedenden dolayı bu çekince anlamsız. birincisi bilic'e güvenilmesi gerekiyor. oyuncularına güvenerek bunun doğru bir yol olduğunu zaten kendisi gösteriyor. ikincisi ise olası bir kaos durumunda işler sarpa sararsa ceketini alır gider diye düşünüyorum(yazarken bile gözlerim doldu lan allah korusun).

kısacası yönetim, daha ne bekliyorsun?
  • out

(bkz: hatunların efendi adam yerine piç tercihi)

in

(bkz: hatunların efendi adam yerine biliç tercihi)

seni çok seviyorum reis. kibar adamsın, hakkını yedirtmeyen, arayan adamsın. beşiktaş'ımın yıllardır beklediği kansın, katalizörsün sen. dün maçtan sonra zeki önder özen'i tebrik ettin ya, acaba aylardır o adamın arkasından sallayan beşiktaşlılar utanmış mıdır çok merak ettim o an. hele bir de zeki önder özen yeni doğan kızın sofia ve senin için güzel temennilerde bulunurken, 'lider bir babaya doğdu, umarım hayatı boyunca babasını en önde, lider görür' derken, kendini tutamayıp çocuk gibi gülümsedin ya, insansın.

biraz anladıysan türkiye ligini, artık şampiyonluğu sana bırakmayacaklarını biliyorsun. en üst performansında bile 12 haftada kolpa kartlar, penaltılar, görmez gözler, duymaz kulaklar sayesinde sadece 1 puan öndeysek sen nedenini biliyorsun. o yüzden başından beri söylüyorum. senin gözün avrupa kupasında. o kupayı getir bize reis. kupayla gurur duyalım diye değil, gelenden geçenden 4 yiyen adamlar ve onları destekleyenler belki utanır diye getir.
  • şenol güneş gibi bi adamla ismini aynı cümlede anmak, biliç'e de biliç'i sevene de hakarettir. (bkz: #27153808)
  • arsenal ve tottenham maçlarından sonra fazlaca reklamı oldu ingiltere'de bu sezon. olur da liverpool çekersek bu adamı elimizde tutmamız cidden daha da zor olur. evet şuan en büyük derdim bu.
  • fenerbahçe'ye gelseydi kesin kovulacak teknik adamdır. aziz yıldırım çekemezdi bu kadar ön planda olan teknik adamı.
  • türkiye'den çıkan futbolcular kendilerini türkçe ifade edemezken bu adam ingilizce bile kendini onlardan daha iyi ifade ediyor. ayarlamam bu kadar.
hesabın var mı? giriş yap