• bi laf var : akıl sik değil ki sokasın

ulan iki günlük erzak da mı yok evinde.
    baktım makarna yumurta un pirinç su var. kafi.

acil durumunuz yoksa ne işiniz var abi bu saatte.
    çoğu da goygoyuna dışarıda. benzin alıyor ya benzin !!

ben yokum arkadaş. evimdeyim. ama bu akşamdan dolayı önümüzdeki hafta virüs kapacağım sanırım. aq.
  • bir ay evden çıkmasam rahatlıkla yaşayabilecek erzağım olduğu için dahil olduğum veritabanı.

hayır stokçuluk yapmadım.

evde yaşıyorsunuz, eve düzenli alışveriş yapıyorsanız zaten zamanla erzağınız birikir. bu malzemeler de bugünler içindir.

gelen stokçusun sen ühühüü'ler üzerine:

hayır, hala stokçu değilim. düzenli ve planlı alışveriş yapıyorum sadece. her ay geçen ay aldığım şeyleri evde tükenmemiş olsa bile tekrar alabiliyorum duruma göre. aldığımız her şey hızlı tüketim ürünü değil amk. evde iki paket makarna varken 3 hafta sonra markete inip iki paket makarna daha almak şu zamanda yapılan panik alışverişi ile bir değildir. ömründe alışveriş yapmamış adam yazdığım entry için boş beleş büyük laflar yazıyor. allahın moronu seni.

ve elbette stok oluşuyor bu sebeple. ama sizin şu dönemde stokçuluktan anladığınız tek şey panik alışverişi olduğu için bu benim yaptığım şey kesinlikle değil. entry’de bunun gayet açık olduğunu düşünüyordum. zaten anlayan anlamış. düzenli ve planlı alışveriş yapıyorsan stok oluşur. bir günlük alışverişin sonucu değildir bu.

hiçbirinizin mi evinde bir kiler veya benzeri bir alan yok amk? hepiniz mi evde erzak tamamen bitince markete iniyorsunuz? sadece tek bir donunuz var ve bok götürene kadar giydikten sonra onu çöpe atıp mağazadan yenisini almaya gitmek gibi bir şey bu sizin dediğiniz.

gidip de tek seferde 150 liralık tuvalet kağıdı veya 10 paket makarna almıyorum. her gün makarna da yemiyorum veya bir ayda bütün tuvalet kağıdını bitirmiyorum. her aklı selim ailenin az çok yaptığı şeyleri yapıyorum. evi otel gibi kullanmıyorum kısaca ihtiyaçları neyse alıyorum ve yedekliyorum bunları bitmeden. ömrüne markete inip ev alışverişi yapmayan davarların anlayabileceği bir şey değil bu.
  • ben çekirdeğimi almıştım önceden. dama çıktım seyrettim. yarın da uçurtma uçuracam falan. miss
  • bence en tehlikeli an dışarıya gitmek için şu an. sosyal mesafe falan kalmamış durumda bursa'da.

çıkmayın açlıktan ölmezsiniz.

sakin olalım...
  • ne kadar vasat bir gurur duyma eşiğimiz olduğunu gösteren başlıklardan bir yenisi. “akepeye hiç oy vermedim, ilerde torunlarıma anlatacağım gururla” diyenler vardı başka bir başlıkta. umarım aynı kişilerdir de biraz da bu hikayeyle skerler torunların kafasını.
  • yalan yok haber önüme düştüğünde bi an tekele gitmeyi düşündüm. ama dışarı baktığımda her şey için çok geçti. kalabalığı görünce vazgeçtim. ama genel olarak insanlar tam tersi kalabalığı görünce sürü psikolojisiyle dışarı çıktı. kitlesel bi delilik hali. bi an durup düşünmediniz mi abi neden geldi bu yasak diye? hipnotize olmuş gibi, ne bileyim zombi gibi şuursuz şekilde nasıl akın ettiniz gerçekten inanamıyorum amk. yüzyıllar sonra bile bugün anlatılacak, derslerde işlenecek belki de. şu an millet eğlencesinde, olayın ciddiyetinin farkında değil ama korkunç bir 2 saat yaşadık. bugün enfekte olanların sayısı şu 1 ayda olanlardan fazladır. çok yazık.
  • ben her cuma bir karar yumurtlandığını bildiğimden içime bir şeyler doğmuştu. 2-3 günlük ekmek almıştım gündüz. açıkcası bu kararı normalde desteklerim ama mesela perşembe gününden desinler ki "hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak, ona göre önleminizi alın" o zaman bu panik olmazdı. sorunun kaynağı son anda ve kimsenin ummadığı bir anda bu kararın ilan edilmesidir.

ben 2 gün için rahatım. çıkmaya ihtiyacım yok. fakat sen son anda gecenin bir saatinde bu kararı açıklarsan böyle olur.

ek: hadi bir kaç gün önceden bilgilendirme yapılmasını geçtim, haber ilk duyurulduğunda nerelerin açık olacağı bilgisi de yoktu. millet panik olup sokağa çıktıktan sonra nerelerin açık olacağı haberleri geldi. o zaman da iş işten geçmişti. yine de sokağa akın eden insanların hepsi mi evinde bir yudum ekmeği olmayan insanlardı aklım almıyor. ? hiç mi köşenizde 2 günlük erzağınız yok? bilemedim valla.
  • çıkmadım, çıkmam. evimde iki gün hatta daha fazla süre oğlumu ve beni idare edecek kadar gıda ve su var. olmasa da ölmezdik sanırım.
    şu an virüs kapanların sayısı daha da artıyor. allah bu millete akıl fikir versin.
  • annemdir.
    su yok diyorum, idare ederiz, çayı musluk suyundan yaparız diyor
    ekmek yok diyorum, un var ben ekmek yaparım diyor,
    sigara yok diyorum, boş ver olan yeter diyor
    ve örgüsünü örmeye devam ediyor.
  • beynine kan giden insanlardır.

salgın yokken normal zamanda bile evde iki günlük erzağın yoksa yaşama zaten.

benzini napacaksınız evdeyken acaba çorbaya mı katacaksınız. salondan mutfağa kaç kuruş yazıyor. balkona da çıkınca bitiyor herhalde depo.
hesabın var mı? giriş yap