• tayland. gittigim bir cok sehirinde sokakta bir tanesine bile denk gelmedim. tam tersine ulkede basi bos kopek kayniyor, ozellikle de bangkok'ta.
  • çin'dir herhalde. ne bulsalar yiyor adamlar.
  • çöp kutularından aniden fırlayarak korkutan kedilerin olmadığı ülkedir. insan o adrenalini arıyor doğrusu.
  • diğer bir çok avrupa ülkesi gibi almanya da bu ülkelerden biridir.
  • amerika'dır. orada * bulunduğum süre içerisinde yalnızca 1 tane görmüştüm gece sigara içerken. çoook uzaklarda koşuyordu, gitsem yetişemezdim, hadi yetişebilirdim diyelim; gidemezdim ki. gece ya gece. sabaha karşı hatta.
  • sokak köpeklerinin aşırı bol olduğu bir ülke de olabilir pek tabii
  • japonyadir. halbuki balik kulturunun bu kadar gelismis oldugu bir ulke onlar icin harika bir yer olabilir.
  • abd, kanada ve a$agi yukari tum avrupa ulkelerinde sokak kedisine rastlamak zordur, ba$ibo$ kopek gormek ise o esnada evden kacmadiysa filan imkansizdir.

nasil bir kistasdir bilinmez ama geli$mi$ bir ulkedir sokak kedisinin olmadigi ulke. istanbul mahallelerinde kimi sokaklar kediler yuzunden gecilmez iken, bu durum batida tam tersidir.

ornekse, kuzey amerika'da kimi dukkan ve i$letmeler kedi beslemektedir, her memleketteki i$letmeler gibi. yalniz bu kediler bazen kaka yapmak icin yahut oyle turlamak icin dukkani terk ederler. i$te bu esnada ba$ibo$, heyhule gozuken bu kediler sokak kedisi imaji cizse de, biraz sonra sicak yuvasina doneceginden hevesleri kursaklarda birakacaklardir.
  • mart ayında* insanlarının kafalarını dinleyebildiği ülkedir.
  • çok gelişmiş, medeni ülkedir. bizim gibi sadece kendisi için yaşayan ve kendisinden başka kimseye, hatta kendisine bile yararı olmayan insanların çoğunlukta olduğu bir halkla erişemeyeceğimiz bir medeniyet seviyesi gibi görünmektedir.

(bkz: #17820709)

edit: yanlış anlaşılma olmasın diye "çoğunluk" kelimesi bkz'la vurgulanmıştır.
hesabın var mı? giriş yap