• hiçbirşey. kürtçe konuşmak yasak mı ki bir şey yapılsın? resmi dilin türkçe olması sokakta kürtçe gibi dillerin konuşulmasını engellemez.

debe editi:debeye girmişim hiç söylememişsin sözlük.

debe editi 2:(bkz: 2019 seçimlerinde oylar nazlı'ya kampanyası)
  • alnından öpmeli. zira bunca önyargılı insan arasında, kendi dilini konusabilme cesareti göstermiştir. bırakın artık insanlar kendi dillerini konussunlar. elin ingilizi geliyor ve ingilizceyi çatır çatır konusuyor memleketinde, ki yakın zamanda ülkeni ve içindekileri de sikip, sömürgesi yapmak isteyen piç bir devletin vatandaşları bunlar. bunlar senin ırzına, şerefine, toprağına göz dikmişler zamanında ve fırsat olsa yine bunu yapacaklar. ama sen bunlara nefretle bakacagına, seninle aynı safta savaşan ve şehit olan onbinlerce kürte düşmanlık ediyorsun. artık farklılıklara değil de, benzer yönlerimize odaklanalım ve kardes oldugumuzu unutmayalım.
  • kürtçe konuşmak yasak olmadığı için karşı tarafa bakmak saçmalık olur.üstelik herkes kendi dilini özgürce konuşabilir bu ülkede,bu problem olarak algılanmamalıdır ,algılanamaz.
  • okullarda kürtçe eğitim göremezler dersen yine bile anlarım bak, da sokakta kimin ne dilde konuştuğu seni ne bağlıyor arkadaşım? benim almanya'dan gelen bir arkadaşım var, iş için yaklaşık 1-2 yıldır burada. şimdi biz sokakta ingilizce konuştuğumuz için herkes bize dik dik bakmalı mı yani? öyle bir dünya mı var?
  • saldirirsa savciliga verin demis gerizekali trol
    madem rahatsizlik veriyor. sen sikayet etsene. uluorta kendi dilini konusuyorlar diye.
    yapsana cok biliyorsan.
  • şükela bilgiler içerendir. başlığı açan kardeşimizden bize uygulamalı olarak bir örnek göstermesini rica edeceğim.

kürtlerin yoğun olduğu bir yere, kendisi gibi düşünebilecek seviyede bir elemanı alsın. kürtçe konuşan insanlara dik dik baksın, kendisine saldırılmasını sağlasın, yanındaki de bu "saldırıları" videoya çeksin. yazar kardeş böylece uygulamalı bir örnek göstermiş olur. bize de geyik çıkar, biraz güleriz.
  • ingilizce konuşunca sorun olmuyor ama değil mi?
  • ben sanskritce biliyorum, bana da mi diki dik bakacaksin?

or i speak english so lets kill me!!!

si puedes, puedo hablar en espanol y me puedes matar ctm!!'
hesabın var mı? giriş yap