• sokaktan geçen veya rastgele tanımadığınız insanların oturduğu yerlerde (kahve dükkanı, kafe vs.) karşı cinsten biriyle tanışmaya çalışma eylemidir. numarasını almaya çalışırsınız, iltifat edersiniz vs.

(bkz: cold approach)

ciddi özgüven gerektirir, hele de türkiye'de. büyük çoğunluk için imkânsızdır.

reddedilme riskini göze almak gerekir çünkü denemelerin büyük çoğunluğu reddedilmekle sonuçlanacaktır doğal olarak, o yüzden olumsuz sonuçları kişisel algılamak yerine, üzerine giderek ve denemelere devam ederek başarıyla sonuçlanma ihtimali artırılabilir.
  • elin ingilizi bunu çözeli iki yıl oluyo...

chris, talk to the girl in the stripy shirt

edip: amerikalı deel ingilizlermiş. 2002ms'ye teşekkürler...
  • bu yaz şahsen yaptığım eylem.

bir gece saat 11 gibi beşiktaş’tan hisarüstüne gidecektim. fakat son otobüs bir türlü gelmiyordu, ben de durakta bekleyen bir kıza 559c gelecek mi tarzında bişey sormuştum. kız da aa ben de onu bekliyorum gelmezse taksi çağırırız beraber gideriz hisarüstüne demişti. tabi sonra laf lafı açtı yol boyunca sohbet ettik. iki üç gün sonra kız beni facebook’tan eklemişti, o gün bugündür arkadaşız kendisiyle.
  • şimdiye kadar yapamadığım , görünüşe göre bundan sonra da yapamayacağım eylem. bir yazımı ,o sıcakta, kaşarlanayım diye turist götünde dolanarak geçirdim .oluyor gibi göründüyse de yine başa döndük . tanıdığım insanlarla bile adam gibi iletişim kuramazken, bu baya lüks kaçıyor şimdilik
  • ya siz niye sürekli birileriyle tanışma çabasındasınız lan? neden bu "yeni insanlarla kaynaşmak zorundayız" dürtüsü?
    lan ben kendi 100 yıllık arkadaşlarımdan "öldün mü?" diye fırça yiyen adamım. arada fm'ye, uykuya dalıp sevdicekle kapışan insanım.
    siz nasıl bi enerji sahibisiniz de, kendi çevreniz yetmiyor, bi de önünüze gelenle sosyalleşme arzusundasınız olum?

benim yaş grubumda olup da, youtube'da videosu olmayan, instagram'da boy boy story atmayan, binbir çeşit sosyal medya aracından sıçtığı boka kadar paylaşmayan 15 tane insan var zaten dünya genelinde. hangi merak unsuruyla tanışayım ben sizinle?
    ha "22 yaşındayım, 16 tane dil biliyorum, madagaskar'da halamgiller var" ya da "27 yaşındayım, anam babam ben doğarken öldü, beni ormanda kertenkeleler büyüttü" deyin, koşa koşa geleyim sizinle tanışmaya. yoksa bana ne sizden lan.

- melaba ben ayşe, instagram'da 1600 takipçim var. sosyallik bence mükemmel bir şey. en sevdiğim şarkıcı justin bieber.
    + aaa mükemmel bi hayatın var, mutlaka tanışmalıyız.
  • (bkz: saatiniz kaç)
  • insan tanımak,en sevdiğim olgulardandır.rastgele tanışılan insanlar daha bi güzeldir,ne hayatlar ne yaşamlar varmış dedirtir insana ve kendisine, yaşamın neresinde olduğunu gösterir.
  • çok anormal bir durum değil bence. uslübunca konuya giriş yapan herkesle bir şekilde oluyor bu tanışma işi.

nasıl olduğunu bile anlamıyorsunuz. birden sizi barcelonaya davet eden, ankarakart dolum fişine telefon numarasını yazan bir ispanyolla karşı karşıya kalabiliyorsanız. ankarada gittiği yabancı dil kursundan, flemenko grubuna kadar her şeyi sohbet arasında sıralayabiliyor. tabi benim yabancı dil olmadığı için (sadece anlayacak kadar var) onun anlatması dinleniliyor ve kısa öz cevaplar veriliyor.
  • yapabileceğim, ama yapmayacağım eylemdir. (bkz: barney stinson)
  • fırıncı ibrahim abiye parayı uzatırken, o sırada oradan geçmekte olan nuriye ablanın köyden yeni gelen yeğeniyle göz göze gelmemiz sonrasında vuku bulan hadise. şimdi ayşe ile her hafta 1 kere çay bahçesine gidip birbirimizi tanıyoruz. abisi getiriyor, yan masada bekliyor, sonra alıp götürüyor. canım ayşem.
hesabın var mı? giriş yap