• foals - late night oldukça iyidir. sapık gibi dinliyorum art arda.

diynamic festival kapsamında 1 ağustos'ta istanbul'a geliyor. geçen sene de 30 ağustos'ta gelmişti yine dünya gözüyle* dinlemiştim. bu sene de dinleyeceğim, biletim hazır. şu zamana kadar canlı canlı dinlediğim dj'lerden en iyisi diyebilirim. hoş, david august bi denk gelmedi.
  • bütün festivallere gidip gırla illegal takılıyorum. tek amaç kafa yüksekken sevişebilmek. sosyal mecrada görüntülerimi yayınlamaya da bayılıyorum.

sikmişim solomun'u da elektronik müziği de...
  • onu bunu geçtim bir dj sanatını icra ederken beyaz şarap içer mi arkadaş?!! sen bu işi bu kadar nasıl sindirebildin valla bravo.

(bkz: boiler room)

https://www.youtube.com/watch?v=bk6xst6euqk

ayrıca ön sevişme kıvamında müzik icra etmekte kendisi.
  • tam adı "mladen solomun" olan bosna doğumlu, almanya'da yaşayan, house ve minimal tekno türlerinde müzik yapan dj. ayrıca geçmişte kısa filmlerle uğraştığına dair internet üzerinde bilgiler bulunmakta.

"cloud dancer" parçası için çekilen klibi, sanatçının sinema geçmişini destekler nitelikte. kanaatimce hem müzik hem de klip ne yazık ki çok fazla duyulmamasına rağmen çok çok başarılı.

"cloud dancer" parçasının klibi için http://www.youtube.com/watch?v=gk_04sg6opc
  • bu yaz suma da diynamic festivalin afterında dinledik, sen düşün
  • 2 gün önce suma'da çıkmış über dj.
    o kadar yolu üşenmeyip gitmeme değdi. zaten sırf kendisi için gitmiştim, diğer dj'lerin bitmesini bekleyene kadar bi güzel şezlongda uyudum ve gözümü açtıran şarkı solomun'undu. gerçekten çok çok iyiydi.

tişikkirlir sipirmin
  • setlerini -yayınladığı mixtape'ler değil ama festival performansları - world class fakat track'lerini oldukça başarısız bulduğum boşnak dj/prodüktör.
  • ağırlıklı olarak minimal tech çalışsa da kimi parçalarında deep house'a kayan soundlarla elektronik şaheserler ortaya çıkaran prodüktör.

foals - late night (solomun remix)
    solomun - living on (original mix)
    solomun - prinz mono
  • watergate records'dan çıkan şarkısı kackvogel, solomun'un "şarkılarımın türleri değişebilir ancak groove, kulağa hoş gelen bassline hep olmalıdır" sözüne harfiyen uymaktadır. ziyadesiyle eğlenceli bir şarkıdır. klibi ise gerek şarkıya uymasından gerek berlin'in tadılması gereken o samimiyetini bize yansıttığından oldukça başarılıdır.

--- spoiler ---

ayı haklı beyler.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap