şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şimdi dersin ki "sömürge mi kalmış ayol 22, ay aman, 21. yüzyılda, o ne biçim eski tüfeng söylemi" ben derim ki kaldır kafanı ey gafil, kendi ülkeni göremezsen bağdat'a bak.. bak da, kafasına, kıçına sallanan her mermiden sonra "aman da bush'um, mavi gözlü postum tez bana 1000 piyade daha yolla" türküsünü yazanı izle..
 • avrupa komisyonu'na komiser tayin edilen arkadaşların atandıklarını sandıkları pozisyon. biri gider, diğeri gelir, yaklaşım hiç değişmez:

  - "onu yapma!"
  - "bunu yapma!"
  - "atlama!"
  - "zıplama!"
  - "oturma!"
  - "kalkma!"

  başka bir ülkenin içişlerine mi karışıyor, yargısına müdahale mi ediyor, diplomaside böyle bir taemül var mıdır ipinde değildir. talimatlarını yağdırır, yanında aba altından sopa göstermeyi de ihmal etmez:

  - "onu, bunu, şunu yapın, yoksa müzakereler tehlikeye girer, gölge düşer, askıya alınır, şu olur, bu olur."

  işte bir tanesi daha çıkmış, ağzına geleni söylüyor: http://www.hurriyet.com.tr/…/3655201.asp?m=1&gid=69

  bu, resmen, telkinde bulunmak suretiyle yargıya müdahaledir, sadece bizim kanunlarımıza göre değil, bütün dünyada suçtur. bu sözleri siz, ben, herhangi birimiz sarfetsek, hakkımızda dava açılır, ama bu arkadaşlar konuşur, durur, yanlarına kâr kalır.

  bu adamların küstahlıkları sade vatandaşın kanına dokunur da, devleti emanet ettiğimiz adamlara vız gelir, tırıs gider. bir allahın kulu çıkıp da demez ki "senin ağzından çıkanı kulağın duymuyor. sen al o müzakereyi de..."
 • kendi eyaletinin vatandaşlarını öldürenlere çok kızar, çok sinirlenir, en ağır şekilde uyarır, köpük köpük olur
  ve söner.
  görevinin başına döner.
  daha fazla yemeye, daha fazla bağımlılığa, daha fazla köpekliğe devam eder.
 • ismet inönü'nün 1945-47 yılları arasında abd ile yaptığı anlaşmalarla yapılan cumhuriyet'e tarihindeki ilk ihanetten beri resmi olarak olmasa da fiilen sömürge altındaki ülkemizin sözde başbakanlığını yapan bütün zat-ı şahanelerdir.

  dün ecevit'ti, demirel'di bugün rte. yarın kim olur belli değil.
 • türk eğitim sistemi ve yetişen organizmalar ile yeni nesilden sonra artık yavaştan ortaya çıkan gerçektir. bu ülke şu an içinde bulunduğu durumların sadece başlangıç olduğunu bizlere gösterdiğinde gördüklerimizin hiç bir şey olduğunu anlayacağız...