• 80 dakikadan 4 bölümde toplamda 320 dakika boyunca hiçbirşeyi açıklığa kavuşturamamış dizidir. berkun oya falan tamam da 320 dakikada hiçbir şey anlatamamak ayrı bir sanat. çok sıkıldım yemin ederim
  • 4. bölüm itibarıyla aylin, halil ve alev dışında herkesin bir şekilde birbirini tanıdığını anlayabildiğimiz karmaşık dizi.
  • klasik olarak sözlükte önce "oooovvv über dizi, yerli lost, aman aman" denilerek göklere çıkartılan, 4 bölüm sonra "birşey anlatmıyor, konu ne, izlemicem, bırakıcam" denilerek yerin dibine sokulan dizi olmuştur. tercihlerini, beğenilerini sözlükteki eğilimlere göre ayarlayan bir neslin evladı olmak istemeyen kardeşlerim, izleyin, en azından berkun oya için, ülkü duru için, sezai altekin için, erkan can için izleyin.
  • 25 bölüm sürecek olmasıyla bence hala şans verilmeyi hak eden dizidir. evet, şu an karakterlerin geçmişleri ve birbirleriyle ilişkileri tam bir çorba halinde ama selim-leyla, selim-aylin, alev-halil, simon-leyla ikililerinin tanışmaları ve majid-leyla işbirliğinin esas başlangıcı gösterildi. bu da gerçekten düğümün çözülmeye ufaktan da olsa başlatıldığını gösteriyor. bence 5. bölümde daha fazla şey öğreneceğiz ama tabi yeni sorular da eklenecek.
  • 4. bölüm itibari ile, daha önce yapılan tarih hatalarını düzeltmemiş, aksine birkaç hata daha yapmış dizidir.

derdim hata bulmak da değil ama aleni şekilde yapılınca insanın dikkatini çekiyor. her sahnede olayın geçtiği seneyi yazar, resmi sitenize de timeline koyarsanız, tarihlere dikkat etmek zorundasınız.

bölümün başları, yıl 2004. selim'in asistanı ile aylin hastanedeler. asistan kızımız diyor ki; "evliliğin ilk aylarında ayrı kalmak zor"

aylin, selim ile 2001 yılında evleniyor yahu, ne ilk ayları?

devamında, hastanenin önünde elinde hamilelik raporu ile otururken, kadının biri herkese iyi seneler dileklerini iletiyor, rapor da 28 aralık tarihli zaten. iyi de kuzum, sen ömer'in doğum gününü 2012 yılında kasım ayında kutlamadın mı? kasım ayında doğurduğun çocuğa hamile olduğunu nasıl oluyor da aralık ayında öğreniyorsun? senin gebeliğin yaklaşık bir sene mi sürdü güzelim?

izlemiyor değiliz, son bölüme kadar da takip edeceğiz ama bundan sonraki bölümlerde ya tarih belirtmeyin ya da resmi sitenizdeki bilgilerle tutarsızlık göstermeyin.
  • bu diziyi de "kız meselesi"ne bağlarlarsa, tükürcem türk senaristlerin entrika yazma kabiliyetine.
    (bkz: #20951335)
  • --- spoiler ---

ali ve yanındaki polis çocuk nihat'a kıyafet getireceğini söylüyorlar; ancak kıyafeti ali'yi vurmak isterken nihat'ı vuran tetikçi getiriyor. dizide nihat'ı ali'nin yanına casus gibi sokmak istedklerini düşündük, "aşı tuttu" denilince; ancak ali'nin yanındaki polis çocuk asıl casus olabilir ve nihat'ın kıyafetini tetikçiyle göndermiş olabilir. nihat'ın gerçekten iyi olabilme ihtimali doğuyor böylece.

--- spoiler ---
  • 4. bölüm gayet sıkıcıydı. ay halil'le alev nası tanışmışlar yok selim'le aylin nası tanışmışlar, hm, evet şirinler.. rastalı ve de bonus kıvırcık saçların modası iyi ki geçmiş allahtan!
    yapmicam yapmicam dedim, über tahminlerle geliyorum.

--- spoiler ---

1) majid leyla'ya aşık olmuş, bu bölümde tanıştıkları anki bakışları görün bi. hatta dava ayağına kıza yanaşmazken, aylin'le kavgalı selim kızı götürmüş. bu sebeple kudret majid'e leyla'yı sorunca bozuk atıyor. ha hatta selim çekip gidince majid leyla'yla evlenmiş de olabilir.

2) halil aylin'e aşıkmış. ama selim'e yar olmuş o partide halil çok karanlık işlere karışmışken (orayı daha yazamadım) tanıştılar ya. bu yüzden selim alev ile barda tanıştığında çok mutsuzdum diyor, e kızı kapmışlar. alev'de bu sebeple halil'in aylin'le ilgilenmesine kızıyor. bence aylin halil'in hislerini de bilmiyor, alev bunu tesadüfen ya da alkollü bir anda itirafla öğreniyor. muzo isimli karakterin selim'in ölümü için "allahın sopası yok" demesi, aylin'i leyla ile aldattığı için, "bulunamazsa halin harap demesi" de halil'in aylin'e zamanında aşık olduğu ve onu seçeceği için alev'i terkedeceği için olabilir. hatta muzo'yla alev yazışırken halil'in görüp open relationship yaşıyolarmış gibi laf edememesi, "biz birbirimizden neler saklamadık ki" konulu konuşma halil'in aylin'e duyduğu aşkın alev tarafından bilinmesinin mahcubiyeti. ne cümle kurdum.

--- spoiler ---

biz yalan rüzgarı izleyenlerin torunu, marimar'la büyümüş, aşk-ı memnu ile komplonun kralını görmüş östrojen bombalarıyız.

ama berkun oya iyidir.
  • 3. bölümün tamamını izlemediğim, 4. bölüm başındaki özete de şöyle bir baktığım varsayılırsa kafası karışık biri olarak bu kadar yorum iyi sayılır.

3. bölümde aylin iran'dayken, aylin leyla ile yer değiştirdi yorumları vardı. bence değiştirmediler, iran'da leyla'nın çocuğuna sarılan aylin ve hala selimi arıyor. ama leylanın kimliğini kullanıyor olabilir.

aylin'in hastanede önüne çıkan teyze selim'in annesi olabilir ama kilisedeki amcanın babası olduğundan şüpheliyim ama o adamın selim, ali ve halil'in çocukluğuyla alakası var ki ali gitti buldu. ayrıca selim'in kaybettiği ailesinin de gerçek ailesi olduğu konusunda şüphelerim var. onun dışında halil alevle tanıştığında morali aylin ve selim'in sevgili olmasına bozulduğu sonucuna varmışız. alevle görüşmeye devam etseler de arkadaş olarak sürmüş olabilir sarhoşken de aylin'i anlatmıştır. ama resmi sitesinde halil ve alev için bodrumda tanışmışlar diodu, tanıştıkları yer hiç de bodrum gibi değildi.

bam depremi 26 aralık 2003 te olmuş. selim'in gidişi daha sonrayı bulmuştur. o zaman aylin'in hamilelik sonucu 28 aralık tarihli ise, selim 2004'te iran'a gittiyse, bunlar da 2001 de evlendilerse selim'in asistanı neden evliliğin ilk başları dio ve ömer'in doğumgünü neden kasım. ferhat selim'den değil sanıyoduk 4. bölüm sonundaki bakıştan yola çıkarak ferhat'tında selim'in oğlu olma ihtimali var artık. halil'in bu durumu bilip bilmediği hala şüpheli, mesaj leyla ile ilgiliyse sağlam oyun oynuyor.

bide bu kadar olayın selim'in kardeşiyle alakası olmayabilir. dizi başlamadan önceki haberlerde de ikiz diodu ama şimdi sitesi de kardeşi diyo. mezar taşı da 1977 olduğuna göre ikiz değiller. yoksa bu kadar hata yapılmaz heralde. 25 bölüm yazılıp, bitip, herkesin hikayesi baştan belliyse sitesi hatalıdır diye iyi niyetli bakıyorum.

bir de beraber büyüdülerse niye ömer'in doğum günü sabahı ali yabancı birinin evine gidiomuş gibi gidio. bunlar artık abi-kardeş sayılmazmı? erkeklerin arası biraz daha iyiyken, kadınlar birbirinden çok uzak değilmi? feride ve alev'in daha yakın olması gerekmez mi?

selim ve aylin'in 8 yıl öncede aynı evde oturması komik geldi birazda. 30 yaşında bir doktor ve şirket sahibi olsa bile yeni mimar olmuş birinin o kadar lüks bi evde oturmaları saçma oldu bence
  • araba markalarını buzluyorlar ya hani... orada kopuyorum ben... gerçeklikten koparan dizi absürd olacak veya olmayacak...
hesabın var mı? giriş yap