• aslında ben alaska'ya gitmek, belki de dönmemek istiyorum ama şu internal citizenship testi (http://sreda.org/…=52faa6dfcd07d0927202f87e55f1e7db) beni isveç'e uygun buldu. bıkmadan usanmadan eskişehir'in soğuğundan şikayet edip durduğum halde bu üçgenin her tarafının sıfırın belirli oranda altında seyretmesi de ilgi çekici.
  • chatham adası
    edit: nüfus 600, termik santral ıvır zıvır yok, sadece rüzgar enerjisi ile enerji üretiyor, tek gelir kaynağı tarım, kişi başına düşen milli gelir 20.000 dolar (e iyi), ve polisi yok
  • gitmek istediğim görmek istediğim çok ülke var lakin öncelik yunanistanın. hem mesafe olarak yakın hem de tarihsel bağlar var malum gitmek görmek lazım.
  • iskoçya.
  • hollanda’da yaşıyorum. türk ailenin çocuğu olmama rağmen hiç türkiye’ye gelemedim. avrupa’nın ve dünyanın çok sayıda ülkesine gittim ama türkiye’ye gidemedim. tabii ki bir gün gitmek istediğim ülke türkiye olacaktır.

değerini bilin oraların. burada da kriz var. uzaktan davulun sesi hoş gelir. türkiye’de yaşamak bir ayrıcalıktır. canım ülkem.

edit1: gelen mesajlara inanamıyorum. sevmeyen bıraksın gitsin türkiye’den arkadaşım. nankör insanlar sizi. 2000 den önce nasıldı türkiye. şimdi nasıl oldu. buzdolabı bile yoktu evinizde!

edit2: tepkilere bak ya. ben şok. hollanda’da var mı üçüncü köprü gibi bir köprü? avrasya tüneli? osmangazi? hatta üçüncü havaalanı? buradakiler parmak ile gösteriyor türkiye’yi kıymetini bilin memleketin. bak burnumda tüttü yine tokatı, çankırısı, çorumu... her yeri bir başka güzel.
  • fas
  • amerika

cok yakin zamanda olursa sevinirim cok sevinirim
  • izlanda

ya da geri donmemek uzere u.s.a
  • uzak uzak çok uzak doğuya.
  • norveç/kanada
hesabın var mı? giriş yap