• game of thrones'ta 5. sezon geliyor.

yavşakların en verimli spoiler devri başlıyor.

allah onları bildiği gibi yapsın, amk veletleri şerefsizler sizi. gece 1'de diziyi izleyip sabah 7'de spoiler veren (o gün diziyi izleyeceğimi bile bile) yavşaklardan bahsediyorum, izleyince hemen ekşiye gelip millete spoiler verme derdinde olanlardan bahsediyorum.

(bkz: damn it)

diğer sektörleri de etkiler ama dizi sektörünün belasıdır.

şeriat gelsin demem ama spoiler verenlerin cezası recm olursa neden olmasın.

gram sevmiyorum lan sizi. nefret ediyorum sizden.
  • --- spoiler ---

hepsi rüyaymış.

--- spoiler ---

söyle bakalım, bu spoiler ibaresi bir boka yaradı mı?

öyle salaklar var ki, bir film ya da dizi ile ilgili günün ilk entry'sine tam da böyle bir entry yazıyorlar. lan çük kafalı, düşünemiyor musun hiç "ilk entry'yi yazıyorum ve bu entry'ye kısacık bir spoiler yazdım. uyarı koydum ama yine de ilk entry olduğu için insanlar bunu görecektir." diye. nasıl bir kafa lan sizdeki.
  • eskiden bir yerlerde sinema salonlarında sinema salonunda yer gösteren adama bahşiş verme adeti varmış.

adamın biri de bir film için bilet almış, salona girmiş, içeride ona koltuğun yerini gösteren yer gösterici de ona koltuğun yerini göstermiş ve bahşiş beklemiş.

biletin sahibi bahşiş vermek istememiş. yer gösterici beklemiş, bilet sahibi yine oralı olmamış. iş artık e hadi noktasına gelince bilet sahibi çıkışmış, bahşiş vermiyorum, zorla mı yani demiş.

yer gösterici de demiş ki niye zorla olsun efendim, filmdeki katil ingiliz.
  • dizi/film hakkında yorum yaparken acaba bu yorumum spoiler içeriyor mu diye düşünemeyen spoiler uyarısı vermeyen aptallar yüzünden o kadar çok filmi/diziyi izlemekten vazgeçmişimdir veya zevkle izleyememişimdir ki bu oksijen israfı döl atıkları gebersin aq
  • başlığa girdiğinde görülünce biz almış oluyoruz ama sol tarafta görünce siz vermiş oluyorsunuz
  • verme amk verme!
  • nefret edilesi lanet pislik bir şey olsa da bazen güldürdüğü de olur.

yakın geçmişte bir zamanlar isfanbul’da bir metrodaydım. yanımda iki arkadaş oturmuş kitap okuyor, önlerinde de bir kız ayakta bekliyordu. tam bir sonraki durağa geldik kapılar açılırken kız çocuklara doğru eğildi ve tek cümleyle arkadaşlardan birinin okuduğu kitabın sonunu anlatıp metrodan koşarak indi. hayatımda gördüğüm en iyi trollerden biriydi. işin kötüsü spoiler yiyenin arkadaşı da ondan sonra o kitabı okumayı düşünüyormuş. kızın arkasından mal gibi bakakaldık. öyle bir şey yaptı ki kimse kızamadı bile. saygımızı kazandı resmen. üstüne bir de oradaki herkesi güldürerek güzel bir an yaşattı hepimize. tabi spoilerı ben yemediğim için de böyle eğlenmiş olabilirim emin olamadım. ama gayet iyiydi hakkını vermek de lazım şimdi.

son olarak eğer bunu okuyorsa o kıza sayın melih gökçek’in şu değerli sözleriyle sesleniyorum:

bu ne cesarettir ya rabbi.. seni tanımak istiyorum yiğidim.. beni mutlaka ara..
  • spoiler verenler ya kripto fetöcü ya da vatan hainidir.herhangi bir konuda spoiler verenler umarım sizin çocuğunuza da spoiler verirler.
  • birilerinin spoiler vermesine gerek kalmıyor artık.çok sevilen, izlenen bir diziyi takip ediyorsanız çat diye sosyal medya üzerinden spoiler yiyebiliyorsunuz.en sağlamı bölüm yayınlanır yayınlanmaz izlemek.bekletince bir yerden mutlaka geliyor namussuz spoiler.
  • öyle bir şeydir ki; hani siz vereceğiniz zaman kabınıza sığmazsınız, bir an önce her detayı tartışmak istersiniz ama okumadığınız bir kitap veya izlemediğiniz bir film olduğunda başkası vermesin diye elli defa uyarır, duymamak için türlü işler yaparsınız.

bazıları hakikaten anlayışla karşılayıp susmayı biliyor. onlara saygım sonsuz. bazılarının ise daha gözlerinden yaşadıkları heyecanı anlıyorum, "şimdi geliyor..." diyorum. spoiler vermemeleri konusunda uyarılmalarına ve sessiz duracaklarına söz vermelerine rağmen, tıpkı arabaların arkasında durmadan kafa sallayan köpek maskotu misali birkaç dakikada bir "oğlum ama bla bla bla sahnesi feci ya..." diye başlıyorlar. istisnasız.

bir de diğer türler var. onlar; sen kitabı henüz okumamış mısın, filmi henüz izlememiş misin hiç sormadan direkt olarak mevzuya dalarlar. daha "dur ne yapıyorsun!" demeye fırsat kalmadan tüm kitabın/filmin saniyeler içinde itinayla içine edilir. "onun da sonunda bla bla bla oluyor ya..." cümlesiyle sizin bütün zevkiniz adeta sinirleri alınmış kırmızı et parçası gibi bırakılır.

21. yüzyıla geldik, insanoğlu olarak şuna bir çare bulamadık.
hesabın var mı? giriş yap