• oysa mühendis olup, 1500tl maaşlı bir işte çalışıp sürünebilirdi. değil mi ne gerek vardı microsoft, sözlük falan, hem sigortası da yok.
  • (bkz: ayıp ayıp)

not: abi bu ay maaşlarda gecikme oldu bir el atarsan.
  • kendisi saygı değer bir dürümcüdür.

hobi olarak bilgisayara format atma, cd'ye müzik çekme, toplama kasa yapma gibi alanlarda bir zamanlar faaliyet göstermiştir. esnaf sarayının en üst katında küçük bir dükkan açma planları yaptığı duyumunu aldım. kendisine tavsiyem bulaşmasın, esnaf sarayı bitmiş.

ona gelecekteki dürümcüler zinciri kurma uğraşında başarılar dilerim.
  • la olum bu ssg ne etti size?

sedat abim selamlar ^^
  • ssg hangisiydi lan? kılıçdaroğlu'nun batırdığı mıydı?

öyle durumdur.
  • mühendislik ezberlediğin formüller, 30 alıp geçtiğin sınavlar değildir, mühendislik bir görgüdür, bir hayat tarzıdır. mühendislik eğitiminin çıktılarının başında bu görgü gelir.

bazısı olur, kendini eğitir bu görgüyü kazanır. bazısı isterse mühendislik diplomasını rektörün elinden alsın bu görgüye dair hiç bir şeyi benimseyememiştir. ki biz onlara satış "mühendisi" diyoruz.

da vinci aydınlanma çağının en büyük mühendisi olarak gösterilir, ama mühendislik eğitimi almamıştır.

james watt gelmiş geçmiş en büyük makine mühendisi, bütün enerji ve mekanik dönüşümlerin şu anki hale gelmesinin nedeni. ama mühendislik eğitimi almamıştır.

edison gelmiş geçmiş en büyün mucitlerden birisi olmasına rağmen, mühendislik eğitimi almamıştır.

wright kardeşlerin ikisi de mühendislik eğitimi almamıştır,ama mühendislik yapmışlardır.

henry ford gelmiş geçmiş en iyi üretim ve planlama mühendisi olan henry ford mühendislik eğitimi almamıştır.

bunlar benim bildiklerim, liste daha uzar. diplomayı alınca mühendis olunduğunu sanan kamiller de gidip 1500 liraya iş ararken turust mi ay em en enciineer diye kendilerini kandırabilirler.
  • ülen açmayın gece gece şöyle başlıklar dedirten yaklaşım.

(bkz: vallaha sataram köyü ha)
    (bkz: ssg bayram öncesi bi çıkarma yapsan müdür)
  • bill gates'in yazılım/bilgisayar mühendisliğinden mezun olmaması. hatta normal şartlar altında üniversite mezunu bile olmaması kadar normaldir. gerçi ssg'nin öyle bir iddiası olduğunu da zannetmiyorum ama maksat laf olsun entry dolsun.

peşinen not: harvard'ın sarı bill'e verdiği onur, şeref, haysiyet madalyası en fazla akademinin charlie chaplin'e verdiği yaşam boyu onur, şeref, keke namus ödülü kadar samimidir. adamı önce komünist diyerek fbi destekli ülkeden kov. yıllarca kızıl mızıl diye adamı itin götüne sok. sonra adam hurma gibi olduğunda ülkeye çağır ödül ver. bill'de kendi isteğiyle sikerim okulunu demiş bırakmış. eğer bu kadar başarılı olmasaydı harvard bırak madalyayı ölüyorum dese su vermezdi.
hesabın var mı? giriş yap