• "yoldaş öğretmen martyshin'e

vasily stalin'in yaptığı yaramazlıklarla ilgili yazdığınız mektubu aldım. haber verdiğiniz için teşekkür ederim. cevabım geciktiği için üzgünüm, işlerden ötürü çok yoğunum.

vasily yetenekleri ortalama olan, biraz yaramaz ve zaman zaman yalan söyleyen bir çocuk. bir çok zaman küstahça konuşur ve güçsüz "öğretmen"lere şantaj yapmaktan hoşlanır. onun zayıf - ya da daha doğrusunu söylemek gerekirse- dağınık bir iradesi var.

zamanında birçok "manevi anne" ve" babaları" ona stalin'in oğlu olduğunu vurguladılar ve şımarttılar. vasily'ye diğer herkesle eşit davranacak ve küstah bir çocuğa okul kurallarına uymasını talep edecek kadar kendine saygısı olan bir öğretmen bulunduğunu bilmek beni mutlu etti. vasily bahsettiğiniz müdür gibi, okullarda yeri olmayan paçavra insanlar tarafından şımartıldı ve de küstah vasily henüz kendini paramparça etmediyse bunu ülkemizde hala sizin gibi bu küçük gösteriş düşkününe fırsat vermeyen öğretmenler sayesinde yapmıştır.

benim önerim: vasily'den daha katı taleplerde bulunun ve yalandan "intihar" tehditlerine kulak asmayın. benim desteğim yanınızdadır.

maalesef vasily ile uğraşacak vaktim yok, ama zaman zaman yakasına asılacağım.

hoşçakalın."

orjinal metin
    reddit thread'i
    çeviri: ben
  • kafası karışanlar için: oğlunun değil, stalin'in yazdığı mektuptur.

edit: başlığın iki türlü yorumlanabilmesi sözlüğün başlık sınırlamalarından kaynaklanıyor, yazarın bir kabahati yok.
  • özet: hocam ben bunu yaptım ama olmadı bu.
  • "stalin’in oğlu" olduğu meselesinin altını çizen her türlü "amcalar" ve "teyzeler" şımarttı.

yabani at gibi olan vasily

çocuğuna karşı ayrıcalıklı davranmayan babanın mektubu.
    bunun yanısıra çocuğu destekleyen azmant dostlar...

abraham lincoln'ün oğlunun hocasına yazdığı mektup ve bunu bilboardlara koyalım,
  • 'bizim vasily çok gafalı oğlan amma çalışmıyor hayta'
  • öğretmen abd, vasily türkiye, stalin de rusya olarak okunduğunda şu zaman için bir tuhaf gelen mektup.
    özellikle çocuğun kendini parçalaması kısmına takıldım.
    paranoyakça mı yoksa bir mesaj mı var olduğuna karar veremediğim mektup.
  • bak hele bak bak bak. daha bugun suriye'ye girmis bir ulkenin, bir oglu curuk, bir oglu bedelli olan, gemiciklerle simartilan ogullari, burslarla ve villalarla kandirilan kizlari olan bir diktatorun comarlari toplanmis gelmis stalin'e saydiriyor.

eger gercekse olmasi gerekeni yapmis bir babanin mektubudur.
  • ayrıca stalin'in öz oğlu üsteğmen yakov 2. dünya savaşında almanlara esir düşer. hitler bunu rusların stalingrad'da yakaladığı 6. ordu komutanı mareşal paulus ile takas etmek için stalin'e mesaj gönderir. stalin "elinizde sadece oğlum yakov değil milyonlarca oğlum var. ya onları da bırakırsınız ya da oğlum onların kaderini paylaşır" diyerek teklifi reddeder. babası tarafından hiç destek görmeyen yakov, en sonunda esir kampında ölür.

tabi bu stalin'in iyi bir lider olduğu anlamına gelmiyor.
hesabın var mı? giriş yap