şükela:  tümü | bugün
217 entry daha
 • cahillerin ve hanzoların özellikle kültürlü, biraz olsun dahi eğitimli ve görgülü insanları aşağılama, küçümseme, ezme tavırları türkiye'de çoğunlukla rastlanacak bir durum, hele ki çıkarlar aklıselimden baskın olmayagörsün, en ufak makam mevki sahibi olmayagörsünler... zira kendilerini kötü hissetmelerine sebep olur ya da kendi varlıkları için tehdit görürler.

  bu genel değerlendirmenin meseleye ayna tutup tutmadığı kararı ise size kalmış...
 • nerdeyiz lan biz? nasıl bir simülasyonun içine düştük? taylan yıldız'ın stanford doktoram var dediği andaki ibb meclis üyelerinin alaylı gülüşü bu memleketin fotoğrafı.
 • (bkz: ülkenin dev bir lise olması)

  e abi bunun iki adım ötesi anan esprisi falan. yani lisede türlü hayvanlıklar yapmış bir topluluktan çıkmış biri olarak, dünyayı sallamadığımız ergenliğin doruklarındaki zamanlarımızda bile az bir liyakate sahip adama en azından azami saygıyı gösterirdik kendini küçük düşürecek bir hareket yapmadıkça.

  yemin ediyorum daha town center'da 200 taş, 300 odun toplayıp çağ atlamayı becerememiş adamlarla uğraşmak zorunda kalıyoruz ülkede.
 • belediyeye encumen olarak atanirsa olacagi budur. muhalefet de nereye ne kapasitede adam yerlestirecegini bilmiyor. o gobekli adamin karsisina kendisi gibi birini cikarsaydilar onun dilinden anlardi ve internetci filan da diyemezdi. sirketlerde yanlis pozisyon atamalarina benzemis taylan beyin yeri. bence kendi alanina gore bir pozisyonda parti icinde gorev almasi daha uygun olur.
 • 45 saniyede bütün bir ülkenin geçmişi, bugünü, kültürü, insanı, coğrafyası, düşünce yapısı ancak bu kadar güzel özetlenebilirdi. teşekkürler akp meclis üyeleri. sosyolojiye yaptığınız katkıların hakkı ödenmez.
 • çomarland'de sıradan bir gün.
 • "boğaziçi üniversitesi hangi ülkededir?" diye sorsan cevap veremeyecek adama stanford felan diyorlar hahahah. adam tam akp'nin özeti, "internetçi arkadaş galba sanal dünyada çok fazla geziyor." diyor birde gülüşüyorlar. adamın seviyesi ortaokul, muhatabı stanford.
 • videoda taylan yıldız, "stanford'dan da doktoram var, onun için. öncelikle bir herkes kendine gelsin" dedikten sonra mehmet tevfik göksu etrafına bakarak sanki "duydunuz mu? stanford diyor, lan burası istanbul, istanbul puhahahha" demiş gibi.

  tanım: eğitimli birinin hele ki amerika'da yetişmiş, şirket danışmanı konumundaki birinin gelip türkiye'de siyaset/meclis üyeliği yapmasının şu zamanda zor olduğunu gösteren örnektir.

  mesele eğitim/teknik uzmanlığı değil, yurtdışından gelip siyasete yön vermeye çalışmasındadır. zor durumda kalıp iktidar partisi üyelerini güldürecek tavrı siyasetteki acemiliğini göstermekte. halbuki karşısındaki sadece (3 dönemdir) esenler belediye başkanı değil, öncesinde de belediye başkanı danışmanlığı, il başkan yardımcılığı görevlerinde bulunan deneyimli bir siyasetçi.

  aslında olay kumda koşan atı, toprak sahada koşturmak gibi...

  edit:imla
 • 1. ve 2. entrye katılıyorum.
 • sırıtanlarda bıyık hariç ne numara var merak ettiğim durum. vakıfbank'ta neler dönüyor acaba, güreşçi arkadaştan filan memnunlar mı*
226 entry daha