• cesaret edip bunca yıldır gidemediğim kahvehane. ulan caribu,douwe egberts,kahve dünyası felan hepsine gittim buna gidemiyorum.biri elimden tutup içeri atsa gerisini çözeceğimde..
  • sadece filtre kahvesini tukettigim mekan.
  • gunumuz icin konusuyorum, inanilmaz ucuz kahveler mevcut. ucuz olmasina karsin, bana göre yine inanilmaz derecede kaliteli ve guzel kahveler de mevcut. bir kesim tutturmuş starbucks pahali bilmem ne. eger benim bilmedigim 6 liraya yarim litre filtre kahve satan bir yer varsa söyleyin de gidip içelim, kaliteli olmak şartıyla tabii. fakat kaliteliyi geçtim, o fiyata kahve makinalarindan 2 dandik kahve alabiliyosun. sonra gelip starbucks bilmem ne auvvvvv
  • aslında aynı konsepte sahip olduğu çoğu firmaya göre fiyatları gayet ucuz ve aralarında tat olarak beni en çok tatmin edeni.tamam okulda 1.5 lira attığında kahve veren makinelere göre pahalı diyebilirsiniz ama ortada bir kalite söz konusu.kahvesi gerçekten en severek içtiğim beni en çok tatmin eden kahve,o yüzden parasını sonuna kadar hak ediyor.
  • https://twitter.com/…kstr/status/948124029147283456

yalova'ya da açılacağı kesinleşmiş kahve satıcısı.
  • kahve dengemi bozduğu için kahvesini içemediğim ancak sığınacak bir liman gibi şehir veya yurt dışına çıktığımda hemen kapısına koştuğum rahat mekân.
  • pazarın gelmesiyle birlikte ekşi sözlük yazarlarının yine sol frame'e taşıyacağı kahveci, yine mutlaka biri gelip 10tl'ye 5 saat oturup sohbet edebildikleri ve kimsenin karışmadığı bu mekanlar için yok şöyleydi de böyleydi de diye atıp tutacaklardır..
    neymiş eskiden mcdonalds bardaklarıyla hava atılıyormuş da şimdi starbucks bardaklarıyla atılıyormuş. öyle öyle, bilkent kızlar yurdunun altında da prezervatif satılıyomuş evet, nedir bu nefret bunu bir çözsek akp'nin de neden yüksek oy aldığını anlayabileceğiz, evet sen akp'den nefret etmene rağmen yukarıda saydığım grupta olabilirsin, doğrudur, ama ben seni bi akp'liden ayrı tutmuyorum, sen sevginle değil çok kolay beslediğin o nefretle kendini konumlandırmayı seçiyorsun, neyin iyi olduğunu neyi sevdiğini konuşmuyorsun genelde, eleştirdiğin şeyler üzerinden hayata bakıyorsun ve manipüle ediliyorsun nefretlerin üzerinden..
    bana soracak olursanız 37 yaşında bir birey olarak 18 - 20 yaşındaki kızlarla oğlanları gördüğümde starbucks'larda aklımdan şu 2 düşünce geçiyor. birincisi götleri çok güzel kızlar var. ikincisi bu genç insanlar için arkadaşlarıyla hem sohbet etmelerini bunla birlikte birlikte ders de çalışmalarını sağlayan, onları başka kötü şeylerdense sevdikleri tiplerle oturup bütün bir gün yarı çalışıyor yarı geyik yapıyor halde o masaya bağlayan bu yerler aslında çok da güzel bi amaca hizmet ediyor. evet gerçekten çok hoşuma gidiyor gençleri böyle severek çalışırken görmek, hiçbir garsonun gelip masadan kaldırmaya çalışmadığı bir yer olması sebebiyle starbuckslar bunu sağlıyor. böyle bakıyorum ve çok iyi bie gelişme olarak görüyorum bu tür yerlerin çoğalmasını. böyle bakın siz de, imkanlar geçmişe göre sürekli artıyor. doğru kullanmak bizim elimizde. doğru kullanınca bu imkanlar çok güzel.
  • starbucks'ta fiyatlara güncelleme.

sabah filtre kahvemi alırken öğrendim. orta boy 6,25 tl iken 7 tl olarak güncellenmiş.
  • gloriada da zamlanmış fiyatlar, 10tl olan büyük boy latte, 11lira olmuş.
  • bugün kahve almaya gittiğimde beni dumurlara uğratan kahveci. iki hafta önce küçük boy chai tea latte'ye 8.75 verirken bugün aynısına 10 lira verdim.
hesabın var mı? giriş yap