• izlerken baya keyif aldığım bir çizgi dizi. karakterleriyle, konusuyla, müzikleri ile şimdiden en sevdiğim çizgilerden biri oldu. giriş müziğine bayılıyorum, uzun versiyonu için intro aynı zamanda göndermeleriyle de gayet güzel iş çıkarıyor: (bkz: regular show), (bkz: megamen), (bkz: pokemon).
    gem fusion olayı da heyecan verici, (bkz: opal) çok başarılıydı, garnet ve pearl'i merakla bekliyoruz. izleyin efenim.
    steven and stevens bölümü şu ana kadarki en komik bölümüydü.
  • ikinci sezonu başlayan çizgi dizi.
    buradan şu anda yanımda oturup ikinci sezonun ilk bölümünü izleyen pillowlust a selam ediyorum.
  • steven'ın, karta kaçmış powerpuff karılarıyla yaşadığı über fantastik maceralarıyla hiç ilgilenmiyorum. beni tek ilgilendiren, bu öksüz yavrucağın minik kalbi mutlu olacak mı, olmayacak mı, budur... bu dizide, olan biten onca gürültülü aksiyona rağmen, havayı kasvetli bir hale çeviren ve her şeyi bastıran yoğun bir hüzün var. eğer bu böyle değilse, ne alakası var kardeşim diyorsanız, bi zahmet dürtükleyin de, bir psikiyatrist randevusu ayarlayayım.
  • steven'ın boş gezenin boş kalfası tırt babası sayesinde, amele yanığının en bi orijinalini bu çizgi filmde görebilirsiniz.
  • kendimi gereğinden fazla özdeşleştirdiğim çizgi film kahramanı.

hayatta birçok şey onu yıldırmazken sevdiği dondurmanın tedarikten kaldırılmasına çok üzülebiliyor çünkü. ayrıca unutkan ve dikkati çoook dağınık. ama günün sonunda bir şeyleri yoluna koyabiliyor ki en önemlisi de bu sanırım.
  • 10 dakikalık lokmalık bölümleriyle leziz bir çizgi dizi. günde 3-4 bölümden az izlemiyorum, günceli yakalamak üzereyim ve kurguyu çok beğeniyorum.
  • esprileri, detayları, şirin karakterleri ve güzel soundtrackiyle izlemesi acayip keyifli kısa bölümlü mini çizgi film.
  • çok hoş çizgi dizi. başlarda cartoonnetwork'te gördüğümde hoşuma gitmişti amma (bkz: adventure time), (bkz: gravity falls), (bkz: regular show), (bkz: the amazing world of gumball), (bkz: over the garden wall) kadar olduğunu da düşünmemiştim. amma son zamanlarda internette denk geldim, baya sıkı ve duygu yüklüymüş. çıkan tüm bölümleri izlemek üzere yol alıyorum. ikinci sezonu da varmış. bayılıyorum karakterlerin ilerleyen bölümlerde görünenin dışındakı özelliklerinin ve sırlarının ortaya çıktığı çizgi dizilere.

-s!-

daha o kısımları izlemesemde internette bir kaç kısa videoyaya bakarak garnetin rubin ve saphire isimli iki taşın birleşmesinden oluştuğunu öğrendiğimde kendime nasıl anlayamadım diye sordum. yani kabak gibi ortadaydı: 3 tane göz, 2 tane taşının olması her şeyi ortaya koyuyordu zaten.

-s!-

yaratıcısı rebecca sugar cartoonnetwork'ün ilk kadın animasyon creator'uymuş. önceleri adventure time'da çalışmış ve amethyst karakterini de lumpy space princess'ten esinlenerek yaratmış. gerçekten de iki karakterin davranışları epey bir benzerlik gösteriyor.

edit: tüm türkçe bölümleri burdan izlemek mümkün: http://cizgifilmizleoyna.com/…universe-turkce-izle/
    yeni bölümler de ekleniyor. artık hepsini burdan izliyorum. sanırım ingilizce bölümleri için dailymotion en iyisi.

-azıcık spoiler içerir !-

edit 2: önceden belirttiğim sitede mi bir sorun oldu bilmiyorum ama az önce o siteden izlediğim "cry for help" isimli bölümünde türkçe dublajda pearl ve garnet'in füzyon için yaptıkları dansı ve sonlara doğru garnetin pearl'ün yalanını öğrendiği kısımdaki dans pozisyonu kısmını kesmişler neden yapmışlar ki? orijinalini izledim çok güzeldi

-azıcık spoiler içerir !-
  • hiçbir bölümünü kaçırmadığım ve
    bana göre en güzel çizgi filmlerden biri.
  • müzikleri ile hikayeyi içinize sindiren, duygu yüklü çizgi dizi.
hesabın var mı? giriş yap