• contakt lens kullanıyorum ve bütün gün ekrana bakıyorum diye doktor kullan dedi ya hani, işte ben hep unutuyorum onu bir yerlerde ve onun yerine üzücü şeyler düşünüp biraz ağlıyorum. aynı olur mu? tabii ki olur hem doğal böyle. resmen ben bildim birim yine! üstelik kendi gözyaşım bedava ve gözümün içinden akıyor. suni gözyaşını ise damlatırken hep ıskalıyorum. bu daha garantili. şimdi yine kurudu üzülmeli şeyler düşüneceğim. mesela kertenkelemi avlamaya çalışan kediyi ve kertenkelemin ne biçim de çok korktuğunu ve benim de içim tuhaf olarak onu yakalayıp çalılara atışımı çünkü burada büyük acılar var. çünkü elimi gıdıklandırdı tutunca ve çok korktu. bunlar üzücü. ama ağlamadım olmadı. sizinle düşünülmüyor. gidin buradan.
  • ilk gördüğümde bunlar kimin gözyaşları acaba dememe sebep vermişti.
  • lens kullanmayıp da bunu kullanma ihtiyacı olan sadece ben varım sanırım. damlattığımda gözümün bi gevşediğini nefes aldığını hissediyorum resmen. lanet iş hayatı ve bilgisayar bağımlılığı yüzünden sikip atıyoruz gözleri resmen. sonra böyle şeylerle sağlığımızı geri kazanıyoruz falan.
  • kontakt lensiniz gözünüzü kurutuyorsa ve zırt pırt suni gözyaşına ihtiyacınız oluyorsa gözünüzü suni gözyaşıyla beslemek yerine kontakt lensinizin markasını değiştirmekte fayda var.
  • gün boyu bilgisayar başında çalışanlara, sigaralı ortamda bulunanlara refresh. her eve refresh.
    refresh iyidir.

bu reklamım karşılıksız kalmamalı ama neyse.
  • sahip olduğum göz kuruluğuna iyi gelmeyen şey. kuruyor gözüm, sıkıyorum, tamam sıkınca iyi ama, iki dakika sonra tekrar sıkmak zorunda kalıyorum. öyle bir hal alıyor ki olay, göz yaşı olmadan görememeye başlıyorum. sıkıntı yani.
  • sürekli bir şeylere odaklanıp gözlerini kırpmayı unutan insanları biraz olsun rahatlatan, gözlerini nemlendiren ilaç. bu insanlar gözlerini kırpmadıklarından göz yaşının belli aralıklarla gözün üstüne yayılmasını engellerler ve kurumasını sağlarlar. bu tembellik sonucu bir süre sonra göz yanarak kendi kendine göz yaşı akıtır ve canınızı yakar. bu durumlardan sizi kurtarabilecek yegane şeydir suni gözyaşı.
  • tek kullanımlık dozlarda paket halinde satılan, alerjik göz kurumasından muzdarip kimselere doktor tarafından önerilen bir tür rahatlatıcı.
    refreshten gayet memnunum mesela. amerikada mı avrupa ülkelerinden birinde mi ne bilgisayarla uzun süre çalışan hemen hemen her insanın çekmecesinde olduğunu söyledi bana doktorum.
  • boku cikmisi icin (bkz: goz yasartici bomba)
  • gozlerden alinan iyi geceler opucugudur*, o kadar rahatlatir ki ertesi sabah dunyaya yeni bir pencereden bakiyormussunuz hissi yasayabilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap