• yiyip bitirmeyen duygu. sürekli kemirir ama sona ermez. bir kez kana karıştığında temizlenemiyor.

sevgilerinden şüphe duymuştum önce, hissettiğiniz yalnızlık oluyor bu durumda. sonra saygılarından şüphe duydum, yalnızlığın yanında kendinizi koruma ihtiyacı duymaya başlıyorsunuz. aslında tam anlamıyla korku bu. bir kez daha canınızın yakılmasından duyduğunuz o büyük korku. sizi içinize kapatıyor, zaten içinizdeydiniz ama hapsediyor artık. çıkış yok, kaçış yok. şüphe böyle kemirirken içinizdeki hapis genişliyor, içeri giren yok. geniş hücrenizinde şüpheyle beraber mahkumsunuz.
  • siz eğilmiş dereden su içerken bir yılanın kıvrıla kıvrıla size doğru yaklaştığını görürsünüz...
  • (bkz: beoning)
  • anksiyete sebebi.
  • insanı mütereddit bırakan her hal
  • kadın oyuncunun güneşin batışını fon alan erotik ama müthiş estetik dansının en güzel sahnesi olduğunu düşündüğüm, haruki murakami nin "barn burning" adlı kısa öyküsünden yola çıkarak senaryolaştırılmış etkileyici güney kore filmi.
  • jakuzi nin yeni çıkmış taptaze single'ı.

çok özlemişim diyemeyeceğim çünkü günlerdir fantezi müzik dinliyordum. ama çok iyi geldi. sound albüme yakın, asıl farkı kutayın vokalleri oluşturmuş. daha farklılar. girişi biraz hayal kırıklığı idi aslında çünkü fantezi müzikteki şarkılardan çok daha cheesy bir seksenler hissi vardı. ama build-upın ardından o histen kurtuldu diye düşünüyorum. sözler neyse o, iyiye veya kötüye bir gidişat yok. zaten tatmin edicilerdi.

jakuzinin ınstagram hesabından bir süredir tease ediliyordu. albüme kadar oyalar bizi ama jakuziden beklediğim şey fantezi müzik 2'yi yapması değil. biraz daha farklı bir şeyler istiyorum, beni her şekilde tatmin edecek olsa da.

edit: baya saatlerdir loopta olduğunu söyleyebilirim. yani şarkı taş gibi, onu söyleyeyim. daha bir olgun, soundlarına çok hakimler artık zaten. ama dediğim gibi bunu fantezi müzik'in arasına atsak hiç sırıtmaz. ki bu beni bir miktar üzüyor. çok başarılı müzisyenlerin biraz daha risk almasını isteyen taraftayım.
  • jakuzi yine yapmış yapacağını dedirten parça. goth soslu harika bir single ile albümleri için beklentileri yükseğe çıkarttılar. fakat klibe yazık olmuş. eli kasavi ve vana film gibi bir prodüksiyon varken böyle alakasız, tekrar izlenebilirliği olmayan ve şarkıyla bağ kuramamış bir klip olması üzücü olmuş.
  • en iyi sofistler bilir...
  • mı acaba dedirten dürtüdür
hesabın var mı? giriş yap