şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gecenin iki buçuğunda benim ülkemin vatandaşını buraya entry girecek kadar rahatsız eden tüm suriyelilerden ve onlara bağlı pislik tatlı su humanistlerinden nefret etme hakkımı kullanarak varlığını kanıtladığım insanlık hakkı.
 • sevmemek veya nefret etmek ırkçılık değildir. nefret etme hakkına sahibim nefret de ediyorum ülkemde de istemiyorum. kimse hiçbir şey diyemez.
 • kişinin en doğal hakkıdır.özellik günümüzde suriyelilere karşı bir söylemde bulununca hemen bazı çevrelerce ırkçılıkla yaftalanıyoruz.bunu geçtim suriyelilerin işledikleri;gasp,cinayet,hırsızlık,taciz gibi suçlar medyada bile bile gösterilmektedir.kaç tane bunun gibi olay duydum veya şahit oldum ama bir keresinde bile medyada gösterildiğini görmedim.bilinçli bir şekilde ört pas ediliyor ve gündeme getirilmiyor.
 • apartmandaki iki görgüsüzden nefret et faşik olma denilesi yazar beyanı.
 • aynı toprakları niçin paylaşmak zorunda kaldığımızı merak etmekle beraber, ölene dek suriyeliler'den ve suriyeliler'in getirdiği tüm sorunlardan dolayı nefret edeceğim.
 • şöyle düşünelim ; çalıştığınız şirket herkesin aileleriyle katıldığı bir yemek düzenliyor. ailenizden bir birey sohbet esnasında sürekli küfür ediyor, yemek esnasında burnunu karıştırıp geğiriyor. o gece sonrasında sizi ve ailenizi tanımayan herkes muhtemelen sizi ayıplayıp sizden nefret edecektir. bir daha herhangi bir organizasyonda yer almanızı istemeyecektir. suriye konusu da aynen böyle. azınlıkların yapmış oldukları eylemler tüm topluma mal edilemez fakat herkesin size önyargıyla yaklaşmasına sebep olabilir.
 • biz zaten kendi içimizde yeterince kavgalı değilmişiz gibi bir de bunlar çıktı başımıza.
 • olmaması gerekendir.

  türkiye denilen ülkede çocuğa tecavüz var, hayvana işkence var, dalavere ve üçkağıt toplumun her kesiminde yaygın, insanlarda yaygın bir görgüsüzlük, kabalık mevcut.

  sanırsın türkiye cumhuriyeti yurttaşları dört dörtlük. önce kendine ve kendi toplumuna bak ? her halt var. gelip apartmanda bağıran iki suriyeliye bakıp nefret üretiyor beyinsiz.
 • olmayan haktır. bir insan grubundan, yalnızca bir kolektif kimliğe ait olduğu (var sayıldığı) için nefret etmeye ırkçılık denir. onun, yalnızca “suriyeli” olduğu için belli özellikleri otomatikman taşıması gerektiği, sırf “suriyeli” olduğu için belli kötü davranış şablonlarına sahip olduğu inancı, katışıksız ırkçılıktır. ille de nefretsiz duramıyorsan apartmanındaki dengesizden, sokaktaki saygısızdan, otobüsteki kötü kokulu adamdan nefret et. yıl olmuş 2018, hala ırkçılık nedir, bu çirkin düşüncesizlik şablonu dünyaya hangi kötülükleri yapmıştır bilmeyen insanlar, kendi insan düşmanı fikirlerini utanmadan saçıp, bir de üstüne destekçi buluyor. çok ilginç. ırkçı önyargı ve nefret bir hak değil, utanç verici bir haslettir. bu haslete sahip olanlar afd ya da fpönün zihin ikizleridir.

  tanım: var olmayan bir “hak”, tam tersi evrensel hukukun yasakladığı, utanç verici bir düşünce.
 • naziler de yahudilerden nefret etme hakkını kullanarak başlamıştı ilk olarak. ama nefret çok kuvvetli bir duygudur ve şişede durduğu gibi durmaz. gecenin bir saati yüksek sesle sizi rahatsız eden insanlardan nefret edebilirsiniz. ama bu durumu bir milletten topyekün nefret etmeye dönüştürmek pek sağlıklı sonuçlara yol açmaz.