• gecen gun arkadasin 20 lirasini gaspettiler onu da ekleyin oraya
  • ben de dahil olmak üzere korkudan sesini çıkaramayan herkese müstahak olan meblağ. burada yazıp, kendimizi tatmin etmeye devam edelim.
  • bu 7.6 milyar doların büyük bir kısmı suriyeliler ayağına yandaşlara gitmiştir.

ortamlarda suriyelilere harcadık dersin kim bilecek?
  • 3 milyar doları gerçekten suriyelilere harcansa, bir kısmı ağaya gitse, bir kısmı partiye ayırılsa...

iyi paradır.
  • benden alınmış vergilerinde bir kısmının gittiği yer, hakkım varsa helal etmiyorum.. bana sorulmadan yapılan bu tür harcamalar yerine, batı,doğu,kuzey,güney diye ayırmadan bütün ülkedeki gencecik çocuklarımız için daha iyi eğitim standartları daha yaşanabilir şehirler ve daha kaliteli sağlık kuruluşlarına gitseydi ne güzel olurdu değil mi?
  • aynı zamanda türkiye ekonomisine pompalanmış 7.6 milyar $ olmuş oluyor bu. neticede bu insanlar parayı alıp gitmedi, türkiye içinde harcandı.

edit: ha tabi bu hizmetleri kendilerine yakın firmalardan fahiş fiyata alarak yaptılarsa götlerine girsin, ona lafım yok. sığınmacının hakkını bile çalmış olabilirler, şaşırmam.
  • bunu bana bırakın!

(bkz: suriye'ye yardım işinden akp'nin indirdiği para/#51868768)

.

ve zorunlu okuma parçası: (bkz: suriyeliler için 2 milyar dolar harcamak/#37984455)

.

tanım da eksik kalmasın: deli para.

.
  • hakkım haram olsun insanlıktan nasibini almamış başkasının hakkını başkasına kendi cebinden veriyormuş gibi davranan insan müsveddelerine.
  • 22.8 milyar liradır..

22.8 milyar!!!

suriyelilere harcandığı, indiragandi yapılmadığı iddia edilen paradır.

22.8 milyar!!

arkasında dünyanın en büyük ekonomisi çin, türkiye'nin dört katı rusya ve bir ergeninin önüne yatılmış iran'ın olduğu bilinen bir ülke için, kaybedeceğini adı gibi bile bile bu ülkelere karşı para harcamak şahsen bana anca indiragandi amaçlı yapılabilir gibi geliyor..

22.8 milyar!!!
  • şu olayda bir ayrım yapacağım konu.
    öncelikle savaştan kaçan insanları görülünce üzülüyorum.o çocukların günahı yok.
    amaaaaa!
    bu ülkeyi yol geçen hanına çevirmek nedir arkadaş.bak merkel'e ne diyor "biz ucuz işçi miktarı kadar insan alırız,gerisini benim ülkem kaldırmaz" alın işte dünya lideri diye bu kadına denir.ülkesinin çıkarını herşeyin üzerinde tutan insana denir.
    işin maliye kısmından pek anlamam ama o parayla kaç tane okul,hastane yapılır,kaç insana iş olurdu bakalım.
hesabın var mı? giriş yap