şükela:  tümü | bugün
326 entry daha
  • pahaliliktir. lami cimi yok. birkac sene oncesine kadar yiyen yiyordu, gayet populerdi.
  • iyi yapan yer olmamasıdır.

bu suşileri yiyeceğinize tavuklu pilav yiyin efendiler.
  • açık ve net ibne yemeği olmasıdır. bizim mahallede sushi yiyorum derseniz sizi parmakla gösterirler bu götünü siktiriyor diye.
  • pahalı olması ve muhtemelen içindeki balığın çiğ olmasındandır. kime sushiyi sevdiğimi söylesem " oy ne ya çiğ çiğ" lafını duyuyorum. bence türk kültürüne biraz daha adapte edip satmaya kalsalar eminim biraz da ucuz olursa bu meret burada tutar. he o zaman sushi sushi olur mu? orası ayrı. keşke şu sushi ucuz ve her yerde bulunabilir bir şey olsa be sözlük o zaman sanıyorum ki her gün bundan yerdim.
  • sebebi açık ara farkla pahalı olması. çok sevenler bile şu anda aşırı pahalı olmasından ötürü yemeyi tercih etmiyor.
  • dilim yapmayıp bütün şekilde adana dürüm gibi satsalar biraz daha kazanırlardı.
  • yazıldığı gibi pahalı olmasıdır. tam tatmin için suchico'dan 300-400 tl için harcamak gerekiyor.
  • pahalı olmasıdır.çiğ muhabbetinin lafta olduğunu düşünüyorum daha düne kadar çiğ köftelerdr et olurdu malesef türkiye'de herkes yaşam savaşında olduğu için böyle tat ve keşiflere ne zamanı ne parası kalıyor insanların.
  • ilk defa duyduğum serzeniş.

tutmaması mı ?

çevremde erkek, kız, büyük, küçük herkes pandemiden önce her hafta mutlaka 1 veya 2 sefer sushi yemeye gider.

kim diyor lan tutmadı diye ? sadece bulunduğum semtte 7-8 tane sushi restoranı var. kebapçı kadar sushi restoranı var amk. nası tutmamak bu ?
  • hakkıyla yapılan taze malzemeler kullanılan bir sushinin tadına bakıpta sevmeyen arkadaş sayım çok az sevmeyenlerde balıktan nefret ettiği için sevmedi, zamanında dizi ve filmlerde çok fazla olumsuz yargı pompalandı hala daha o algı devam ediyor , “ibne yemeği” diyen bir kitle var anasını satayım yemeğin ibneliğe teşvik edenini ilk defa duyuyorum.

önden acılı ekşili çorba sonrasında alaska roll yada california roll off kahvaltıda bile yerim
243 entry daha