393 entry daha
  • türk yemeği olmadığı içindir. başka sebebi yok bence. yani "çok pahalı yav" veya "çiğ balık ıyyy" durumu olduğunu sanmıyorum. zira türk yemeği olunca yarım porsiyon kebaba altmış lira da veriyor, boklu koyun bağırsağı da yiyor bu millet. (şırdana, mumbara girmedim bile daha bakın.) başka bir arkadaşın da dediği gibi "yemek kültürümüz fazla kapalı aslında, damak zevkimizin dışına kolayca çıkamıyoruz. pişirilen her yemeği de zaten milletimize atfediyoruz."
  • pahalı olması,lüks tüketim grubunda gösterilmesi,kısacası halk seviyesine inememesindendir.
  • pahaliliktir. lami cimi yok. birkac sene oncesine kadar yiyen yiyordu, gayet populerdi.
  • iyi yapan yer olmamasıdır.

bu suşileri yiyeceğinize tavuklu pilav yiyin efendiler.
  • çiğliğini geçtim doyurmuyor ve tadı yavan. bol limonlu ve zeytinyağlı annemin arasına defne yaprağı sokup pişirdiği levrekleri gömmek varken sadece gözümü doyuran üstüne de fiyatı anlamsız sushi’yi benim gözüm tutmadı.
  • açık ve net ibne yemeği olmasıdır. bizim mahallede sushi yiyorum derseniz sizi parmakla gösterirler bu götünü siktiriyor diye.
  • sebebi açık ara farkla pahalı olması. çok sevenler bile şu anda aşırı pahalı olmasından ötürü yemeyi tercih etmiyor.
  • pahalı olması, çiğ balığa karşı ciddi bir önyargı olması ve yosun tadını garipsememiz olabilir. gittiğim japonya turunda sadece içindeki pirinci yemek için yosunu sıyıran gördüm.
  • yazıldığı gibi pahalı olmasıdır. tam tatmin için suchico'dan 300-400 tl için harcamak gerekiyor.
  • pahalı olmasıdır.çiğ muhabbetinin lafta olduğunu düşünüyorum daha düne kadar çiğ köftelerdr et olurdu malesef türkiye'de herkes yaşam savaşında olduğu için böyle tat ve keşiflere ne zamanı ne parası kalıyor insanların.
826 entry daha
hesabın var mı? giriş yap