şükela:  tümü | bugün
 • her hafta riyad meydanlarında vuku bulan, suudi arabistan'ı iş gereği ziyaret eden birkaç arkadaşımın da canlı olarak tanık olduğu, cellatlığı baba mesleği olarak devralmış kişiler tarafından kılıç yardımıyla icra edilen, suudilerin ellerinde patlamış mısırlarıyla "ya allaaaah, maşallaaaaah" nidaları eşliğinde izlediği etkinliklerdir.

  ---------- (dikkat! çok rahatsız edici görüntü!) --------------
  https://www.youtube.com/watch?v=38plxjdgn1u
  ---------- (dikkat! çok rahatsız edici görüntü!) --------------

  barış ve hoşgörü dini he mi?

  sevgi pıtırcıkları sizi.

  (edit: link güncellendi)
 • dünyanın en aptal ırkı olan araplar tarafından gerçekleştirilen, taptıkları varlık için can aldıkları ve bununla ödüllendirileceklerini zannettikleri ritüellerden biri olup o toplum için çekirdek çitlemek kadar normaldir.
 • dini kendi çıkarları gereği yorumlayan bir milletin acizliğini, koskoca bir dine yükleyenleri görmemizi sağlayan törenlerdir. ve evet, islam barış ve hoşgörü dinidir. bu insanların islam adı altında yaptığı yobazlıklar bunu değiştiremez. bu dine pislik atmak için pusuda bekleyen insanların ekmeğine yağ sürdükleri için lanet ediyorum bu heriflere.

  bi' laf var, gerçi artık onu da sakız yaptınız ağzınıza. ama dalgaya alıp ağzınıza sakız yapmanız, bu sözün son derece geçerli olduğu gerçeğini değiştirmez. o yüzden hiç çekinmeden söylüyorum; gerçek islam bu değil. gerçekten değil.
 • (bkz: gerçek islam bu da değil) tabi.

  bi bulsanız gerçek islamı biz de görsek.
 • bu tür durumlarda, saçmalamak serbest olduğu için ve mesele de din olduğu için birisi çıkıyor saçmalıyor, size de ya susmak ya da cevap vermek düşüyor ben bu defa cevap vereyim.

  kurayza katliamında, kabile reisi filan katliamın hangi usule göre olacağını tayin etmemiştir. kendilerine yapılan itham, "ihanet ettiniz" idi. yani bu durumda, orada bulunan yahudi toplumu zaten infaz edilecekti, infaz edilme nedenleri yahudi olmaları ve stratejik bir yerde bulunmalarıydı. ya islamiyet'e geçeceklerdi ya da infaz. haliyle islamiyet'e geçmeyi kabul etmediler ve infaz edildiler, bir nevi kendilerine soy kırım uygulandı, zira orada bir tane yahudi kalmadı. soy kırım yapılırken de, politik olarak "sizi kendi kurallarınıza göre yargılıyoruz" denildi. muhammed'in, son peygamber olduğunu söylerken, yahudi hukukunu devreye sokması, politik davrandığını ve katliamı meşrulaştırdığını gösterir sadece.

  her nasılsa, 600'lü yıllarda vuku bulmuş bir hadise, dönüp dolaşıp, şu türlü insan müsveddelerinin yediği haltları meşrulaştırmaya zemin hazırlaması da bir hayli ilginç. suudi toplumunda, özgür mekanizmalar çalışıyor değil, bir aile, tüm toplumu kendi anlayışlarına göre yönlendiriyor, kurallarını belirliyor. ortada özgür mekanizma olmadan ve muhalefetin son derece cılız bir şekilde yer altında örgütlendiği yerde, toplumun değerlerinden bahsetmek ise bir o kadar abes.

  dünyanın her yerinde, 100 sene önce bu şekilde infazlar filan olmuyordu. çok uzağa gitmeye gerek yok, bizim toplumuzda da 100 sene önce, bu şekilde bir infaz gerçekleştirilmiyordu. kafa kesme tarihin ötesinden gelen, günümüz insanına dayatılmaya çalışan, aşağılıkça ve kahpece bir davranış biçimidir. öldürmeden bahsetmiyorum, bu şekilde herkesin gözü önünde, yapılan infazın toplumda çağrıştırdığı şey, hayvanlıktır, hayvanlıktır. bunun subjektifi filan yok, işte adam da "maşallah" diyor, kadınların çıkardığı seslere bakılırsa aralarında orgazm olanlar da var. bu şekilde roma vari yapılan infazın çağırıştırdığı şey açıktır, saçmalamanın alemi yok.

  toplumlar arasında tarihin her dönenimde, geçişler olmuştur. bunu ihraç anlamında kurgulamıyorum, toplumlar iyi veya kötü yönde etkiler birbirini. bazen zorla, bir dönüştürme olur bazen de etki. islamiyet'in ilk yıllarında ortaya çıkan fetih mantığı ile olan zora dayalı dönüştürme, islamcılar tarafından cihat olarak lanse ediliyor ve zoru bir kenara bırakıp, "etkiyi" ele alıyorlar. zora dayalı da olsa, elbette etkiden bahsetmek mümkün ama benim bahsettiğim, ne roma'nın, ne bizans'ın, ne osmanlı haydutluğunun, ne abd'nin ihraç etmeye çalıştığı "demokrasi" değil. zora dayalı olmayan, dışarıdan görülen ve içsel dinamiklerle gelişen bir etki, işte o dinamiklerin yolu kapalı olduğu için de, burada saçma sapan konuşan insanlar oluyor.

  vahişice bir şeydir, allah belalarını versin ne diyeyim.
 • çocuğa veya kadına tecavüz edenlerin bir zahmet kafası da siki de kesilsin dediğim törenler.

  okuyan herkese soruyorum. piçin biri sokakta kıstırıp ananıza tecavüz etse koparmaz mısınız kafasını ?

  suudi yönetimden tiksiniyorum o ayrı mesele.
 • nolur geberin gidin dedirten tipleri barındıran videodur. ağır cahillik ve aptallık içerir. korkutan kafaların nasıl kesildiği değil, bu devirde hala devam eden cehalettir.
 • tecavüz ve hırsızlık suçlarından ceza alanların hükmü.
  zaten herkes bu ülke de hırsız ve tecavüzcüler öldürülsün istemiyor mu?

  öldürmek böyle oluyor, niye garipsediniz.
  ayrıca amerika da idam edilenlerin görüntüleri paylaşılırsa harika olacak başlıktır.
  görürüz medeni amerikanızın elektrik vererek veya iğne ile dakikalarca nasıl can çekiştirerek idam gerçekleştirdiğini.
 • başın bedenden ayrılma anında(saniyelik bir olay)insanlar acı hissediyorlar mı diye merak ettiğim olay,bilgi sahibi olanlar yardımcı olursa memnun olurum.
 • abd'de yapılan idamlardan tek farkı ibret-i alem için açık alanda yapılıyor olmasıdır.

  (gerçi günümüzde abd idam videolarıda bir şekilde nete sızıyor)