• aslinda "smiley was here"'in degil "samimiyetsizin onde gideniyim"in kisaltmasi olan gereksiz hede. smiley kullanin yahu ne gerek var boyle acaip seylere...
  • bir yazara duyulan saygıyı kolaylıkla yerle bir eden kısaltmadır.

sevdiğiniz biri bi entry yazar güzeldir komiktir. lakin akıllı bkz şeklinde bu 3 harfi görünce birden o yazardan soğursunuz "tüh kalıbına sıçim" dersiniz. irc de olsa:

<mal> :p:p:p:p
    <göden> :d:d:d:d
    <amip> ;)

yapabilecek insandır bunu yapan.

msn diyaloglarına hiç değinmiyorum. ağırlıklı olarak dilli smayliyi kullanırlar, standart smaylileri [ :) ] kesinlikle garip bişedir. bazı harf ve kısaltmalarında fantastik işretler olur.
    "ehehe" ya da "asşdlkasj" daha samimidir. bizden biridir.
  • yazılı iletisimi daha etkili hale getirmek amacıyla tarafımdan farklı versiyonları olurturulmus hede..

soyle ki:

- goslerini kısıp yazık manasında cıkcıkcık yapan swh
    - sag yukarı koseye bakarak bisey hatırlamaya calısan swh
    - disine bisey kacmıs numarası yaparak zaman kazanmaya calısan swh
    - sıkıntıdan, catlayan dudak derisini soyan swh
    - umursamaz gozlerle etrafa bakan notr swh
    ..
  • her gördüğümde nedensiz ve bi o kadar da önlenemez biçimde bana sweetheart 'ı çağrıştıran kısaltma*
  • her gördüğümde gözümün önüne msn'de :d yapınca çıkan smiley'i getirmekte olan kısaltma
  • sözlükte bakınız verildiği her entry ye zarar veren mimik bozması, tuhaf kısaltma. entry komikse gülünür, değilse gülünmez. swh yi görünce a komikmiş güleyim diyen yoktur, sanmıyorum.
  • gorunmeyen bakınızlardan sogutan ve cogunda yazan kısaltma.
  • sözlükte sıkça kullanılan bir kısaltma...

sonunda bunu, akıllı bkz. şeklinde yani * içinde gördüğünüz entry'lerde yazar şöyle demek istemektedir:

-salak olabileceğiniz için ya da yaptığım espri çok boktan olduğu için anlamama ihtimalinize karşın bunun bir espri olduğunu belirtme gereği duydum... evet, bu bir espriydi aslında... ehh, artık esprime gülersiniz sanırım... teşekkürler... *
  • (bkz: glş)*
  • sözlükteki en sinir bozucu kısaltma. içinde 20 den fazla entry bulunan her başlıkta swh diye aratıp çıkan entryleri sıradan kötüleyecek kadar çok nefret etmekteyim bu lanet şeyden. zevkli oluyor aslında.
hesabın var mı? giriş yap