şükela:  tümü | bugün
  • ek$i sozluk tarihindeki en buyuk hurafelerden biridir. sozlukte entry'lere smiley koymak hicbir zaman yasaklanmami$tir, insanlar smiley koydu diye ucurulmami$tir.

nasil ortaya ciktigi ise ayri bir hikayenin konusudur.
  • smiley was here ın yerine kullanılabilecek bir kısaltma...
  • en güzel entrylerin sonunda görsem bile kötülediğim zımbırtı. bazen mükemmel entryler geliyor gözümün önüne, giriş-gelişme-sonuç mükemmel, sadece son kelimesinin üstünde küçük bir yıldız var. acaba diyorum, bu güzel entryi taçlandırmış mı? swh çıkınca, çalışkan öğrencisinin sınavda sıçıp batırdığı bir öğretmen gibi içim kan ağlaya ağlaya basıyorum kötüyü. çünkü dostlarım, swh'nin seyircinin nerede gülmesi gerektiğini söyleyen salak sit-comlar'dan hiç bir farkı yoktur. bir insan sözlükte yazıyorsa, nerede gülmesi nerede ağlaması gerektiğini bilir. bunu belirtmek hem gereksizdir, hem de nefret uyandırır.
  • so what cagrisimi yaptiran kisaltma.
  • içimde uktedir.

yıllarca herkes, otu boku swh gizli bakınız ile bitirdi. okur olduğum zamanlar (2005-2007 arası) buralar swh'den geçilmiyordu, pek bi modaydı. çok heves etim bende; yazar olacam, sonra ottan boktan entarilerimi swh ile bitirecem, dedim. hırs yaptım, çalıştım çapaladım, sonunda yazar oldum (2008) ilk bi kaç swh'den sonra bi baktım millet kötülüyor. yok efendim banelmiş, iğrençmiş, modası geçmiş, ''swh diye entari bitireni dövmek'' diye başlıklar açılır olmuştu.

yazarlığıma bile sevinemedim. sildim tüm swh'li entarilerimi, o gün bu gündür kullanmam. ama dedim ya uktedir içimde.
    yıllarca swh bakınız ile deli gibi dolaştınız, kaldırdınız nick altına swh yazıp güzelim bağğyan suserleri. ben yazar olunca mı modası geçti lan bunun. dellendirmeyin adamı.

al işte mına koyim... al al al * * *
  • bir entry okursun. entry bitmeden yazarın komik olmak istediğini anlarsın. bazen gerçekten komik de olabilir bu entry. ve tam sonda bir gizli bakınız görürsün ve aklına o üç harf gelir. defalarca meraktan baktığın ve karşına çıkan o anlamsız ifade.

içinden bir küfür savurursun. başka bir şey ihtimali olmamasına rağmen mouse'un okunu yıldızın üzerine getirirsin. ve sövmeye devam edersin. allah belanızı versin. dayanamıyorum arkadaş, o yıldızı görür görmez üzerine getiriyorum imleci. yapmayın bana bunu. delirtmeyin beni.

tanım: entry sonunda bulunan gizli bakınızların baş kahramanı, esas oğlanı. şimdi bakmama şansın var mı buna? *
  • turkcesi bgv seklinde cevrilebilecek kisaltma (burada gulucuk vardi)... (bkz: tdkyla yarismak) (bkz: suser tdk iliskisi)
  • http://www.swh.net/ adresinde faaliyet gösteren speaking of women's health adındaki bir non profit organizasyonun kullandığı kısaltma
    edit-ül adres: www.speakingofwomenshealth.com
  • sözlükte sıkça kullanılan bir kısaltma...

sonunda bunu, akıllı bkz. şeklinde yani * içinde gördüğünüz entry'lerde yazar şöyle demek istemektedir:

-salak olabileceğiniz için ya da yaptığım espri çok boktan olduğu için anlamama ihtimalinize karşın bunun bir espri olduğunu belirtme gereği duydum... evet, bu bir espriydi aslında... ehh, artık esprime gülersiniz sanırım... teşekkürler... *
  • en yavşak kısaltmadır.