• mcdonnell douglas md-11 uçaklarındaki business bölümlerine sonradan ekledikleri eğlence sistemi ile 229 kişinin ölümüne sebep olan havayolu şirketi.

http://en.wikipedia.org/wiki/swissair_flight_111
  • "heal basan uçak" gibi uçakları var.
  • zürich-istanbul seferleri thy'nin aynı güzergahtaki uçuşlarından bile daha ucuz görünüyor. misal thy gidiş dönüş 190 franktan başlarken, swiss air'da gidiş dönüş 150 franka alınabiliyor.
  • tum havayolu sirketlerinin "covid" bahanesine sigindiklari bir donemden geciyoruz, insanlar "lanet olsun" diyerek ugrasmiyorlar ama bu reputation'in devaminda battiginiz zaman "pr"in ne oldugunu daha net anlayacaksiniz.

bu case'de de, valizimi bukres yerine barcelona'ya gonderip butun haftasonumu rezil etmelerine ragmen hicbir makul compensation'a yanasmayarak ciddi bir hayalkirikligi oldu bu sirket de.

sosyal medyadan yedikleri naneleri duyuracak bir hesap bulmak da benim boynumun borcu olsun, umarim bu entry de sirketle ilgili okuma yapacak birilerine ulasir da en olmadi bir magduriyeti onlemis olurum.
  • darbe girisimi ve terör olaylari sebebi ile 2016/2017 kis sezonundan itibaren istanbul ucuslarini iptal edecegini aciklayan havayolu sirketidir.
  • 2015 yaz mevsiminde haftada 3 kere izmir - zürih uçuşları gerçekleştirecek olan havayolu.
  • iflas sebebi olarak mckinsey isviçre ofisini suçlayıp firmaya önemli endüstri bağlantıları kaybettirmiştir. 2 yıl sonra yapılan firma denetiminde swissair'in verilen tavsiyelerin dışına çıktığı ve bu yüzden battığı anlaşılmıştır.
  • en son bindigim boing 747 400 tipi ucagin konforu oldukca iyi idi.her koltukta lcd ekran ve coyistik var idi.alti yedi cesit oyun ve film var idi.cok begenmis idim.
  • batarak isvicre efsanesini fena halde sallayan ve beni de kil eden havayolu sirketi.
  • parasızlıktan uçuşlarını durduran havayolu şirketi.
hesabın var mı? giriş yap