• --- spoiler ---

bay ile emmett ı ayırdıkları an bıraktığım dizi.

--- spoiler ---

ışaret dili kullanılmasının dışında dizinin bi olayı yok. konu da çok sağlam değil. boşuna zaman harcamayın derim henüz başlamamış olanlara.
  • tam bir amerikan teen drama'si olmasi bu diziyi tanimlamasa keske... keske daha cok sagir-dilsiz oyunculara yer vermesi, toplumu isaret dili ile ilgili ve genel olarak bu azinlik grubu ile ilgili bilgilendirmesi ya da sagir-dilsiz bir insan tutuklandiginda, toplum disina itildiginde, baskalariyla iletisiminde kucuk farklarin nasil fark yaratabildigini gostermesiyle tanimlansa -hatta ben tanimladim. keske buna benzer, belki daha iyi senaryolarai olan, yapimlar da olsa.
  • çok acayip sıkıldığım bir dönemde hangi yeni dizi başlamış atlıyordum. işte bu diziye de o dönemde başladım. ilk başta six feet under yeni bitirmişim, fringe , lost , the closer falan takılıyorum. bu dizi ilk başta onların arasında çok basit ve garip geldi. sonra baktım ki baya sarmışım. bir kere işi ilk başladıkları yerden daha kaliteli şekilde götürüyorlar. eğitici ve sosyal sorumluluk aşılayan yönleri de var. bunların dışında konu çok klasik ama sıkılmadan devam edebiliyorsunuz.sıkılmadan kısmı şöyle önemli çünkü polisiye çok sevmeme rağmen 2 bölüm üst üste rizzoli & isles izleyemem ya da konu gitmiyor diye geçen sezon the mentalist'i bıraktım. karakterler sürekli iyi ya da kötü değil. örneğin bizdeki gibi gençlik dizisi diye tek tip örnek karakterleri yok. gayet ergen gibi davranabiliyorlar. imdb puanı ne kadar artık baz alınacak hallerden uzaklaşsa da yine de es geçmek istemiyorum ve bu dizi için beni destekliyor.

farketmeden baya sahiplenmişim diziyi.
  • iletişimin çok değer verilerek işlendiği tam bir aile dizisidir.
    çoğuna göre ergen dizisi olabilir tabi.
    sağır insanların kendisini tamamen anlamak için anlayıncaya kadar dinleyenleri vardır ve pek bir güzeldir bu açıdan.
  • herkesin herkese ihanet ettiği,
    herkesin herkesi kucakladığı,
    herkesin herkese trip attığı,
    herkesin herkesden özür dilediği,
    herk...

şeklinde giden disney tarzı bir dizi.

bu tarz sabun köpüğü dizilere aşina olmamama rağmen, başta katie leclerc olmak üzere oyunculuk iyi.

umarım dizi katie'ye sinema yolunu açar. zira yaptığı çok zor bir iş. s'leri söylemeyeceksin, p yerine b'yi kullanacaksın, bunları yaparken işaret dilini kullanacaksın ve aynı zamanda da rolün içinde kalacaksın, yazması bile yorucu. metin çok yüzeysel bir drama da olsa, dizi, katie ve diğer oyuncular sayesinde izleyiciyi kendine rahatlıkla kilitleyebiliyor.
  • 4. sezon onayı alan abc family dizisi.

http://tvbythenumbers.zap2it.com/…bc-family/292984/
  • küçük kardeşe kötü şaka yapmalar gibi dizi adı mı olur lan.
  • şu an 4. sezonu gösterilen güzel bir aile dizisi. paramparça isimli bir dizi var, bundan uyarlamışlar. seyretmedim hiç, 5-10 dakika baktım sadece. tahmin edebileceğiniz üzere bir çok fantastik öge eklemişler. orijinali ile hiç alakası yok.

dizide çocukları hastanede karıştırılan ailelerden zengin olanın babası meşhur bir beyzbol oyuncusu. diğer aile ise fakir ve latin amerikan asıllı. fakir ailedeki kız küçük yaşta hastalanmış ve işitme engelli olmuş. annesi ise onu kendine yeten, bağımsız bir birey olarak yetiştirmeye çalışıyor. işte dizinin merkezinde işitme engelliler, yaşadıkları zorluklar, okulları, aileleri ile ilişkileri var. meşhur oyuncu marlee matlin de dizide işitme engelli okulundaki idarecilerden ve oyunculardan birisinin annesi rolünde.
  • yeni diziye başlasam, hangi diziye başlasam diyenlere şiddetle önereceğim yabancı dizi. böyle çok farklı, çok sıcak... konusu doğumda karışmış iki çocuğun yıllar sonra gerçek ailelerini bulmaları. çocuklardan biri sağır, dolayısıyla dizide sık sık işaret dili kullanılıyor ve diziyi diğer dizilerden farklı yapan da bu zaten. ama benim özellikle hoşuma giden şey aile ilişkilerini işleyiş biçimi. ailenin her bireyinin ayrı ayrı diğerleriyle olan iletişimine yer verilmiş.
    son olarak bölüm sonu müzikleri çok güzel, ilginç bir şekilde neredeyse her bölüm farklı bir şarkı çalıyorlar.
hesabın var mı? giriş yap