şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: #26384971)
 • iphone 4s sahibi bir iphone bağımlısı ve early adopter olarak çok belli durumlar dışında kullanımını saçma bulduğum bilgisayar çeşidi.

  bu tip bir bilgisayarı, özellikle ipad'i kişisel bilgisayar olarak kullanan nesil gerçekten hem parasının kıymetini bilmiyor, hem de teknolojik gelişime olan ilgisini yanlış bir alana kaydırarak kendine zarar veriyor.

  daha önce onlarca kez yazılanı tekrarlayayım; sık seyahat eden, pratik sunumlarla uğraşan, bilgisayarında oyun oynamaya veya -bunu özellikle söylüyorum- twitter'a girmeye vakti olmayan işadamları için tablet pc birebirdir.

  zira bu tip bilgisayarın laptoplara, hadi apple üzerinden gidelim macbook air'e tek üstünlüğü şarjı ve taşınabilirliğidir (bir de fiyatı, ama alan kitlenin para sıkıntısı olmadığı aşikar, ondan bağımsız değerlendiriyorum).

  diğer tüm açılardan; yani performans (oyun oynayanlar için), ekran genişliği ve kalitesi (film-dizi izleyenler için), kullanım kolaylığı (dokunmatik ekrana uzanma gerekliliği ve hatta kambur durma zorunluluğu), yan araçlar (mouse, keyboard) ve aklıma şu an gelmeyen bütün açılardan laptoplar, tablet pc'lerden üstündür.

  o bakımdan eğer sık seyahat eden bir işadamı değilsen ve ipad'in onda biri büyüklüğündeki iphone'un varsa (twitter bağımlıları için, bu arada iphone'dan telefon da edilebiliyor üstelik*) bu cihazı kullanmak dünyanın en gereksiz hareketi olacaktır.
 • kimileri için gereksiz, kimileri için de lifesaver denilebilecek olmazsa olmaz özellikte yeni nesil ara cihazlar. çoğunlukla içerik / medya tüketimine yönelik bir ürün. yanlız tablet bilgisayar reklamlarında dikkat ederseniz, elinde sadece tablet ile etrafta bişeyler yapan insanlar görürsünüz ama hiçbirini çantalı göremezsiniz. halbuki bu cihazları yanında taşıyan insanlar çanta ile dolaşırlar, dolaşmak zorundalar. yani herşey reklamlardaki gibi toz pembe değil. o yüzden tablet pc alacaksanız her daim yanınızda taşıyabileceğiniz, kullanmak isteyeceğiniz bir cihaz tercih edin veya hiç almayın. arası olmuyor, aksi takdirde kullandıktan bir süre sonra tablet pc'yi evden dışarı çıkarmaz olursunuz. o zaman nerede kaldı bunun mobilitesi.

  edit: özellikle çanta taşımayı sevmiyorsanız almadan önce iyi düşünülmesi gereken cihaz.
 • üzerine turkcell destekli bir akademik tez yazılan ve anketi 2 dakikada doldurarak destek olabileceğiniz yeni nesil bilgisayar

  tablet kullanıcılarını bekliyoruz

  http://bit.ly/tabletarastirmasi1
 • zamanında windows, linux gücünde desktop os ayarında işletim sistemleri ile birlikte çalışan versiyonları olmuştur.

  (bkz: windows xp tablet pc edition)

  ha ama apple naptı? iphone üstündeki ios'u aldı, iphonedan boyutça büyük multitouch ipadi tablet diye tanıttı. hayatında tablet pc lafını duymamış adamlar da buna devrim dedi. ilk defa tabletle karşılaşan son kullanıcının algısında tablet kavramı da mobil işletim sistemi koşturan smartphone ile netbook/notebook arası bi alet olarak yer edindi. trend bu yönde olunca diğer üreticilerde benzer tabletler ve mobil işletim sistemi koşturan tabletler piyasaya sürdüler. hatta şuursuz apple fanboylarına göre apple tablet devrimi yaptı, diğerleri de apple'ı taklit etti. mobil işletim sistemi üzerinde multitouch aplikasyonları kullanmak falan güzeldir, apple'ın hayvani aplikasyon içeriği vardır orası ayrı.

  windows 8'in tablet versiyonu, desktop versiyonundan ne kadar kırpılmış olacak bilmiyom ama metrodan ibaret olmayacaktır heralde ama windows 8'li tabletler desktop os'a en yakın işletim sistemi ile çalışan tabletler olacaktır desek, yanlış olmaz heralde günümüz tabletlerinde mobil os'tan fazlasını arayanlara.
 • bulunduğum ilçedeki yibo'da öğrenciler yıkanamadıkları için uyuzla, bitle uğraşadursun. devlet de durur mu, "hemen hepsine tablet bilgisayar yollayalım" deyivermiş. manyetik dalgayla filan öldürüyor parazitleri, mis.
 • gunumuzdeki ipad, android ve yakinda gelecek windows 8li cihazlarin ait olmadigi kategoridir. androdite program cesitligli, inanilmaz ozellestirme varken birey oldugu yok, yine forum forum dolaniyor insanlar problem cozulecek diye... burada mantik herseyi hizli ve basit bir sekilde halletmek. maalesef herkesin zamani veya sabri teknik islerle, coken sistemle, programlarla ugrasacak kadar cok degil.
 • alana kadar lüks, aldıktan sonra bir ihtiyaçtır.

  alana kadar diyorsun ki lan olum ne gerek var, pc var laptop var telefon var, alıyorsun hasbel kader sonra diyorsun ki ipad(ya da her ne ise) olmadan ne yapıyormuşum, küçük ekranlardan telefonlardan internete mi giriyormuşum. maddi durumun varsa güzel şey tablet pc.