• wilbur smith'in nehir tanrısı, yedinci papirus ve büyücüler krali romanlarında anlattıgı, doneminin en iyi tip, astroloji ve eczacılık bilgilerine sahip hadım köle...
  • lanata ya karşı duyduğu derin aşkı ve hadım olduğu için ondan uzak durmak zorunda oluşu hatta sevdiği kızı kendi elleriyle gerdeğe girmek üzere hazırlaması (ne tip bir hazırlama olduğunu açıklamayacağım)ile çok ilginç ve hüzünlü bir ruh yapısına sahip bir kişilik.bu arada hadım edildiği gibi gerektiğinde evin efendisi ile yatmak zorunda bile kalmaktadır.
  • uzerine bir cok misyon yuklenmis misir kahramani.
    10 parmakta 10 marifet kalibi ile uyusan tek insan olsa gerek.
  • megalomanlıgı had safhada olan wilbur smith kahramanı
  • köle olmasına karşılık wilbur smith'in romanlarında kurguladığı mısır tarihinde bir çok üst düzey devlet adamından çok daha etkindir.
  • artık the quest romanında da bosrol oyamaktadır.
  • güzelliğiyle isis'i aratmayan lostris'e aşık hadım köle. büyücüler kralı'nda pek bi sevdiğim, 11.yazıt'ta uçmuş artık dediğim ve nehir tanrısı'nda da biraz alçak gönüllü olsaymış ya dediğim roman karakteri.
  • 11 yazıt kitabında hadımlıktan genç bir erkeğe dönüştürülen (tohumlama yöntemi ile ) bilge kişilik.kendisinin yaşlı ve gümuş sakallı halini daha bir severken genç hali ile lostris'in yeniden dirilen hali fenn'ide alarak ölümsüzlük pınarı font'un peşine düşmüştür.4. seriyide isteriz diyorum burdan wilbur smith'e.
  • wilbur smith kitaplarının en ilginç karakteri. küstah, kendini beğenmiş bir köledir; tüm sarayın sanat ve kültür işleri ona aittir, sanki hiksoslardan kurtulan tüm mısırlılar hayatlarını ona borçludur, hattâ etiyopya dağlarına gömülen hazine sırf onun süper zekâsı sayesinde binyıllarca saklı kalmıştır, her kitapta kendini övmüş durmuştur. lâkin bu kadar abartı insana "hadi canım" dedirtse de bir roman kahramanı olarak eğlendiricidir, sevimlidir, hattâ zekâsı ile kıskandırır.
  • ekvador dilinde baba anlamına gelir
hesabın var mı? giriş yap