• bakması gereken evi, çoluğu, çocuğu olan taksici esnafının sefalet içinde olması durumu. bir taraftan korona bir taraftan sosyal medya onları çok yıprattı. oysa hepimiz gibi evine ekmek götürmeyi amaçlayan gariban anadolu insanı onlar. bu korona günlerinde insanlar taksiye binmeye de korkar oldu. ekşi sözlük yazarları olarak taksici esnafı ile sosyal medya arasındaki kopukluğa köprü olmak amacıyla her bindiğimiz taksiye tip bırakalım ve sosyal medya adına onlardan özür dileyelim. virüsün tekrar artmaya başladığı şu günlerde emekçinin suratında bir tebessüm bırakabiliriz belki
  • eved
  • taksici gariban emekçidir, kimsenin aç kalmasından mutlu olunmayacağı gibi taksici için de mutlu olunmaz. plakaları ile saltanat kuran mal sahipleri ile vatandaşa illallah dedirten tiplerin bitmesi için yapılacak girişimlere destek veriyorum.
  • bu zamana kadar taksiciler musteriye karsi empati kuruyo muydu? tabi ki hayir. iclerinde iyi olanlari da var ama cogunluk musteriyi ne kadar yolabilirim derdindeydi. uberi de yasaklattiniz. siz gariban halki dusunmezken biz sizi niye dusuncekmisiz simdi?
  • mis gibi hizmet veren uber sürücüleri de zamanında aç kaldı o zaman niye sesiniz çıkmadı?
  • ben bu başlığı görünce sol framede mutlu oluyorum.
  • yetmez ama evet.
    umarım taksi diye bir aracın olmadığı günleri de görürüz.
  • (bkz: svihs)
  • • turist kadını arabasında yumruklayan,
    • kısa mesafeye gidecek müşteyi siktir ederek geri indiren,
    • bebeği arabasına kustu diye annesiyle beraber olmadık yerde indirip defeden,
    • yabancı olduğunu anladığında dünya turu yaptıran,
    • ekmeği peşinde koşup bu itlerden çok daha iyi hizmet veren, vergi ödeyen ubercileri adrese çağırıp döven,
    • atatürk havalimanında ki bombalama olayı günü tarifeyi 3 katına çıkaran bu köpeklere tip atacakmışız.

siktirsin gitsin batsınlar çok bile durdular. bu şerefsizlikleri yaptılar diye bunlara ekstra para verip bunlardan özür dileyen bunlardan da şerefsizdir.
  • birgün hiç unutmuyorum ayağım şişmiş adım atamıyorum. evim dağın tepesinde ve bende metrodan iner inmez taksiye bindim hemen o dağın dibindeki durağa. usta ayağım şişti adım atamıyorum şu dağın tepesine (1.5km) gidelim dedim. binme arabama kısa mesafe için duraktan taksiye mi binilir sıram geçiyor git ana yoldan çevir' dedi. içim acıdı. ama mecburdum eve o ayakla gitmem mümkün değildi. şikayet ederim diyerek tehditle ve buna rağmen para vererek hizmet aldım. buda böyle bir anımdır.
hesabın var mı? giriş yap