• kafam almıyor ya.ülkemizin cumhurbaşkanı 40-50 milyon dolar yatırım yapacaklar dedi. 40-50 milyon dolar yatırımı koskoca türkiye cumhuriyeti yapamıyor mu ya.
    çerez parası değil mi bu ? güçlü, ekonomisi bağımsız, vizyonlu, 17 yıllık enflasyon ortalaması 50 sene öncekinden daha iyi olan türkiyemiz tank paleti fabrikasına 40-50 milyon dolar yatırım yapamıyor mu :/
  • tank palet fabrikası satılmıyor"

tank palet fabrikası'nda çalışan kardeşlerim başta olmak üzere kimsenin chp'nin yalanlarına itibar etmediğini biliyorum. öncelikle fabrikamızın satılması yalanını uydurarak, kesinlikle söz konusu değil. buna inananlara üzülüyorum. kusura bakmasınlar tayyip erdoğan böyle bir yola bugüne kadar tevessül etmemiştir, bundan sonra da etmez. bu chp zihniyeti neyin satılacağını neyin işletmeye alınacağını anlamaz. mevcut personelin tasfiyesi, işinden, aşından ekmeğinden edilmesi asla söz konusu değildir. burada yapılan iş özelleştirme değiltir. işletme hakkının belirli kısıtlamalar dahilinde bmc'ye devridir."

https://www.memurlar.net/haber/?id=802274
  • satmadan kiralayan ama adı satıcı olan bir meslek grubunu akla getirmiş ve güldürmüştür...

peşin edit : oto galeri çatısı altında araba kiralayan firmaları kastettim, çok fesatsınız...
  • (bkz: peşkeş çekmek)

keşke satsaydınız :(
  • oha. o zaman beleşe verecekler gibi bir mana çıkıyor.
  • satılmıyor, sahip değiştiriyor da diyebilirmiş.satılmak dediğin nedir ki azizim?
  • oha, adam süper açıklamadı mı şimdi?
    hala daha satılıyor diye zırlayanı görürsem ağzına terlikle vururum.
    bedava vermiş işte, ne satması!
  • işletme hakkının devri, 4046 sayılı kanuna göre bir özelleştirme yöntemidir. yanisi, tank palet fabrikamız özelleştirilmiştir, buyrun cenaze namazına.
  • "mevcut personelin tasfiyesi, işinden, aşından ekmeğinden edilmesi asla söz konusu değildir. " demiş reis.

o zaman şunu şuraya bırakalım.

(bkz: kırşehir şeker fab işçilerinin işten çıkarılması)
  • ha tamam ya o zaman... kusura bakma reis...
hesabın var mı? giriş yap