şükela:  tümü | bugün
  • mercedes'le gezme , çoluk çocuğun kıyafetine karışma , fikrine katılmadığın din adamlarını kafir ilan etme ve milli değerlere hakaret etme 'atatürk gibi' kimse size düşmanlık etmez.
  • bir tane kitap yollanmış ve hicbir musluman bozulduguna inanmiyor da neden kimse "allah'ın ipine hepiniz sımsıkı yapışın. dağılıp ayrılmayın." ayetini anlayamıyor? neden bu kadar geri zekalısınz? neden hala bir çıkar uğruna kurulmuş bu toplulukların farkında değilsiniz? neden sadece o kitabı okuyup aklınızın yettigi kadarını yapmıyorsunuz? "şüphesiz allah, bağışlayandır" demiyor mu kitap?
    neden takım tutmaktan farkı olmayan oluşumları ve buna inandığınız şeylerin alet edildigini bile bile onları savunabiliyorsunuz?
    tanrı oku demedi mi? neden okumadınız diye sorduğunda ne diyeceksiniz?
  • yazılanın aksine "tarikatlara" karşı yürütülen bir sitematik iyimserliğin olduğunu düşünüyorum. benimsediğimiz dinin farklı şekillerde yorumlanması veya aynı öğretileri farklı şekillerde benimsemek ama neticede yine aynı allah'a ulaşmayı amaçlayan sistemde nasil bir düşmanlık olabilir ki? düşmanlığın olduğu nokta yalnızca, bunu inanç kisvesi altında her türlü kötülüğü ve pisliği yaparak kendini imanlı çıkarması. böyle bir anlayışa ve kötü zihniyete tabi ki düşmanca yaklaşılmalıdır.