• sahne ve müzikal enerjisini yitirmesinin ilk sıralarda geldiğini düşündürten sebeplerdir.
  • yaşlandı be adam normal nerede o 90larin 900 lü hatlarının aranan ismi olan tarkan nerede şimdiki çoluk çocuk sahibi evli barklı tarkan aynı durum hatta bence çok daha vahimi teoman için geçerlidir
  • nesil değişti çünkü. şimdi süreklilik arzeden fakat içerik gayesi gütmeyen bir tüketim anlayışı hakim...
  • zaman acımaz. yeni jenerasyonun kalite ve ses anlayışındaki zayıflama vs vs diye anlatırdım ama bu tip başlıkların da cazibesi yittiği için uzatmaya da gerek yok malesef ...
  • tarkanın ilk dönemi haricindeki yanlış şarkı seçimleri, türkiyede popu artık kaliteli icra edebilen, hakkını veren yeni nesil pek çok şarkıcının türemiş olması, gelişen ve değişen sahne performansı endüstrisi, yani sahnedeki arz-talebin değişmesi, tek adamın dansını izleme olayının bitmesi, kısaca görsel ve işitsel alanlarda gelişen bilgi ve teknolojilerin tarkanın yaptığı işi herkes tarafından yapılabilir hale getirmesi. elbette ki tarkanın ses rengi ve hakimiyeti, yani allah vergisi yeteneği ve eğitimi yadsınamaz. ama sektör değişti be abi. şimdi çağı yakalamak için ve çağın ne istediğini anlayabilmesi için mesela erdem kınayla bir proje yapması lazım.
  • umre olayı vs..
  • yaşlandı yaşlandı güzel abim. hiç uzun uzadıya kasmaya gerek yok. 15 yıldır doğru dürüst şarkısı yok , geldi 50 yaşına hala genç kızların sevgilisi pop yıldızı olamazsın.
  • erkek halimle benim bile sikesim geliyor herifi, nereye kaybetmiş.

espri kotamızı doldurduysak tanıma da gelebiliriz. tanım yapıyorum. tanım: deli saçması şey. daha önce de böyle vasat dönem geçirmişti. elbet yerine dönecektir.
  • hala karma albümünü aşacak nitelikte bir albüm çıkaramaması olabilir. zirveyi bu albümle gördü ve sonraları bu albümün yanına dahi yaklaşamadı. pop müzik, elektronik müziğe kaydı vs. fakat bu albüm şuanda çıksa dahi ortalığı kasıp kavuracak nitelikte bir albüm. hala bu albümün ekmeğini yiyor ne yazık ki. insanın bazen doğru zamanda, doğru yerde bulunmasıyla duyumsadığı harika anlar vardır. tarkan'ın karma albümü de bu anlar gibiydi. artık ne kadar zorlasa da zorlasın, bu anlar sadece birkaç kere olur insanın hayatında.
  • evlenmesi diyenlerin fena halde yanıldığı durumdur. adam cazibesini kaybettiği için evlendi zaten. yine de kendisi için "bitti", "içi sönmüş balon" gibi değersiz yorumlar ciddiye alınmamalıdır. tarkan lan bu.
hesabın var mı? giriş yap