• icindekiler listesinin sonunda bulunan

nitrit: yok
    mineral: gani

bilgisi ile, kendine asik etmis cam sisede mis gibi su.
  • 1- lokantalarda cam şişede servis edilen, aluminyum kapaklı, bir dikişte bitiriliveren su. bir de beş litrelikleri vardı bunun, çocukken çok zor gelirdi taşıması. küçücük bir kulbu vardır, parmakları acırdı insanın tutmaya çalışırken.

2- sarıgazi'den sonra gelen yerleşim bölgesi. taşdelen, görece düzlük yapısıyla aslında istanbul'un kuzeyine doğru merkeze yakın, yerleşime en uygun yerlerden biri olabilecekken çarpık yapılaşmadan doya doya nasibini almışsa da yine de geniş caddeleri ile belki bir gün toparlanabilir ümidini korur.

3- adını bir zamanların bakir doğasından kaynayan sudan alan mesire yeri. cumartesi gidilmesi tavsiye olunur. pazar günleri enteresan bir kalabalığı barındırır. jaguarı'yla gelen mi dersiniz, özel halk otobüsünü ormanın içine parkeden mi dersiniz, helva kazanını getiren mi dersiniz yoksa piknik sepeti yapıp doğayla başbaşa kalmak isteyen mi dersiniz ne ararsanız vardır. insan doya doya oksijen solumak isterken yurdum insanın istisnasız mangal saplantısı yüzünden havada bir pus ve mangal kokusu hakimdir. yine de istanbul'un burnunun dibinde hala böyle korunabilmiş alanların olması sevindiricidir. olabildiğince ıssız bir köşe bulup eş dost güzel bir gün geçirilebilir.
  • sultanahmet yakınlarında dürümcülerin tekinde içmiş olduğum su.. şişedeki kimyasal analiz süperdir... gayet güzel bir şekilde okursunuz.." kalsiyum:onbeş nokta bilmemkaç, magnezyum: sıfır nokta bilmemkaç... mineral: gani..." "uleyn yanlış mı okudum acaba" diye tekrar dönersiniz, evet gerçekten "mineral: gani" yazmaktadır..
  • çekmeköy le kapışacak kadar hızla gelişen ileride yaşanası güzel bir semt. güzel siteler yapılıyor.
  • 3'er litrelik damacanalarından 4 tane alıyordum her seferinde. fiyatı 15 liradan 20 liraya çıkmış. şok oldum resmen. uzun zamandır kullanıyorduk ama artık maalesef...
  • taşdelen,istanbul ili ümraniye ilçesine bağlı bir belde belediyesidir.ismini yıllardır istanbul halkının büyük bir zevkle içtiği taşdelen kaynak suyundan almıştır.
  • 5 litrelik cam şişe modelini bugün cihangir' de bir eski bir bakkalda buldum. şişesiynen 4 lira mıydı 3 lira mıydı neydi.

kaptım geldim mecidiyeköy'deki evime. gümüşsuyunda geçen çocukluk yıllarımdan bir hatıra şu an masamda duruyor. lastik kapağı bile aynı.
  • son bir kaç yılda yapılan sitelere verilen yapılaşma izni rezalet boyutta olan çekmeköy'ün şile otoyolunun her iki tarafına yayılmış semtidir.
    2-3 dönümlük arsalara en az 10-12 katlı 400-500 dairelik siteler yapıyorlar. normalde 10 dönüme 150 daireyi aşan her proje bok-çöp adayıdır. bunlar nasıl bir çöp düşünün.
    rezillik resmen.
    bir de üstüne 700-900k fiyatlar isteniyor.
    payidar sitesi, moonpark, serenity city , çizmeci metropark, etna kandemir, etna turkuaz, meydan park, zind diamond yazarak aratın. isimler havalı ama içi tamamen kof. yanındaki ya da sokağındaki mahalle parkını gören foto çekiyorlar sarı siteye koyuyorlar. güya yeşil proje. yerseniz.
    şekilsizlik, tipsizlik, ahenksizlik akıyor resmen. yeşil alan yok denecek kadar az, her yer beton. bloklar birbirinin dibinde.
    buralara bu paraları veren (bugün için, 3-5 yıl sonra tabi ki bu paralar verilebilir) enayiyi nasıl buluyorlar onu da merak ediyorum.
  • 10 yıl içinde nüfusu 5 e katlanmış olmasına rağmen okul,yol,köprü vs. sayısı aynıdır.

orman arazilerine ev yapınca geliştiğini düşünen halka müstehak.
hesabın var mı? giriş yap