• 1 çalı$ıp 2 çalı$mayan otel - uçak arama motorlarıyla, tekel olma özelliğinden kilometrelerce uzak site.
  • günde ortalama 1500 rezervasyon yapıyorlarmış.
  • www.tatil.com adresinde yatmaktadir.
  • siteyi servis verebilir halde tutmak için tonla adam çalıştırdıklarını duyduğum, hayvani online otel, tur, kıl, tüy rezervasyon sitesi.
  • oteller hakkındaki yorumlar yalnızca olumlu ise bu sitede yayımlanıyor,2 defa soru 2 defa da yorum yazdım hiçbiri karşılık bulamadı,otel hala mükemmel gözüküyor,bravo tatil.com.
  • eğer kıbrıs tatili düşünüyorsanız kesinlikle uğrayıp, acentelerinden birine başvurmanız gereken site. 2 kez paket tatil aldım kendilerinden, fazlasıyla tatmin edici oldu. kesinlikle piyasadaki en ucuz paket tur imkanını sundular ve hava alanı transferleri olsun, kalınan otelin kalitesi olsun en ufak bir sorun dahi yaşamadım.
  • kıbrıs'a çok az rastlanır şekilde bugün kar yağmasına rağmen, "kıbrıs'a yaz geldi" diye attıkları reklam maili çok güldürdü. yazın da kış geldi diye mail atmazlarsa bence güzel satış yaparlar.
  • şu an beni sinirden kudurtan site, kurum, kuruluş.

ocak ayında ay sonunda dubai'ye iş için gitmem gerektiğinden bu site ve trip advisor üzerinden otel baktım dubai'de. fiyatı uygun görünen 5 yıldızlı bir otelden rezervasyon yaptırdım. iki gece için 994 tl fiyat oldukça makul göründü. sonra ödeme yaparken kullandığım kredi kartıyla şayet 1000 tl' tutarında alışveriş yapılırsa 50 tl bonus verileceğini gördüm. aradım müşteri temsilcisini bana kartınızdan 1001 tl çekelim, kampanyadan yararlanın dedi. sonuçta 43 tl'lik karım olacağını düşünüp onay verdim. ve sonra kontrol etmedim ne olup bittiğini.

sonra geçen hafta pazartesiyi salıya bağlayan gece 3 buçukta otele vardım. elimdeki voucher'ı çıkarıp uzattım. karşımdaki bangladeşli "soriii söööör" falan demeye başladı. bir bok anlamadım ne konuştuğundan. sonra biraz dikkat kesilince olay anlaşıldı, şahsım adına otelde rezervasyon olmadığını öğrendim. bana acentanızı arayın dedi. ulan türkiye'de saat 2; normalde arasan ulaşamıyorsun çağrı merkezlerine, bu saatte nasıl ulaşayım dedim. "soooriii söööör" diyip durdu. dedim boş oda yok mu, bu saatte nereye gideceğim. arab health ve tatil dönemi olduğundan bütün oteller full çekiyor zaten. bana oda yok dedi. kalakaldım lobide. yaa dedim sen bir daha bak, nasıl olur bak voucher'da "pre-paid" diyor. ödedim lan bu parayı. öyle oldu, böyle oldu derken suit oda var elimde, kelepire dedi. yarın mesai saatinde de ajansınızı arar sorunu çözersiniz dedi. otele giriş yapmayan aynı ajanstan 2 kişi daha var, belki onlarla sizin isminiz karışmıştır dedi. ne yapalım dedim ve kabul ettim. 3+1 eve müdürle birlikte yerleştik. ebeveyn odasına müdür, çocuk odasına ben. tv koymamışlar odaya, çocuklar gece izlemesin diye. neyse şunun şurasında 3 saat uyuyup fuara gideceğiz dedim ve yattım. sabah işlerimi hallederken bir yandan da telefon trafiği yaşıyoruz tatil.com'da. bana rezervasyon iptal olmuş, kusura bakmayın diyorlar. ulan dedim ben o parayı ödedim. paranızı geri iade edeceğiz diyorlar. şaka gibi. lan insanlar tatile çoluğunu çocuğunu yolluyor sizlere güvenerek. türsab'a şikayet edeceğim diyince geri adım attılar. faturaya para giriyor bu arada. aslı astarından pahalıya geldi. bana o otelin çok yakınında 3 yıldızlı otel vari sadece orada yer var siz bu gecelik oraya geçin dediler. çıldırdım. bir de tutup "3 yıldızlı ama şu an kaldığınız otelden daha iyi" demez mi haspam. sanki çocuk kandırıyor. tamam çocuk odasında kaldım ama bunu onlar bilmiyor. hayır efendim otel değiştirmyeceğim, sorunu çözün dedim. haliyle çözemediler. otele gittim yorgun argın, dubai sıcağında takım elbiseyle gezmenin verdiği ter ve yorgunlukla vardığım lobide bu kez arap kardeşim vardı. kendisine de durumu açıkladım, o da suit odanın bugün de boş olduğunu burada kalabileceğimizi söyledi. aradık tatil.com'u mırın kırın ettiler. fiyatını sorduk odanın ödediğim miktara yakın olduğu için kabul ettiler ve biz bugün ödeme yapıyoruz, siz ödeme yapmayın dediler. ohhh her şey düzeldi diyip medinat jumeirah'ta avusturalya angusunun 200 gramlık löp etine 120 lira para verdim o rahatlıkla. sabah türkiye'ye döneceğiz. ve otelden çıkış için geldik aşağı. yine arap kardeşim var, güler yüzlü. dedim selamün aleyküm, hacı biz gidek ha? demez mi "ya ödeme?". yahu dedim acenta ödedi, "soriii sörrr, no payment recieved" dedi bangladeşliyi hatırlatırcasına. yine aradık tatil.com'u. ödeme yapmışlar güya ama kredi kartı fotokopisi istemiş otel, onu göndereceklermiş. bize de sakın ödeme yapmayın diyorlar. lan diyorum uçak gidiyor alooo. kadın bize 5 dakika bekleyin diyor. abartmıyorum 45 dakika bekledik. müdür sinirlendi, ben ödüyorum. döndüğümüzde de "nitelikli dolandırıcılıktan dava" açalım dedi. heyytt be müdürüm dedim, sen nerdeydin. kartta limit kalmadı benim angustan. yoksa ne bekleyeceğim.

neyse döndük türkiye'ye. aradık tatil.com'u. ödediğimiz faturayı istediler, 1 hafta içinde bu parayı bize ödeyeceklerini söylediler. biraz sakinleştik ama bugün kredi kartı ekstreme bakınca hey heyler geldi. 50 tl'lik bonus kartıma 9 ocak'ta yüklenmiş, 18 ocak'ta geri alınmış. aradım tatil.com'u, bankanızın işlemi bu bizim yapabileceğimiz bir şey yok dediler. bankayı aradım bonusun kullanım süresi 18 ocak'a kadarmış dedi, tatil.com'un sizi bilgilendirmesi gerekiyormuş dedi. çağrı merkezindeki kızı da tersledim o gazla. özür diliyorum kendisinden. gerçi bankamdan da nefret ediyorum. özür dilemiyorum lan.

mina koyiyim düşünüyorum yanımda yeterli para olmasa veya ingilizcem kıt olsa yaban ellerde ne halt ederdim. dipsiz petrol kuyularına düşerdim yeminlen.

sözün özü, resmen bana fiyasko dolu bir seyahat yaşatan firma. olmaz olsun.
  • "kendi paranla rezil olmak" deyimini uygulamalı olarak öğrenmek dışında her hangi bir hizmet almanın mümkün olmadığı tuhaf oluşum. acentelerinin otelle ilgili yalan bilgiler verip kandırmalarını geçtim, gönderdikleri otelin personeli insana sürekli posta koyuyor arkadaş, mülteci kampı gibi. yanına tur rehberi diye verdikleri adamı da değil rehber, tuvalete peçeteci olarak bile koyamazsın yeminle. diyelimki sen tatilini bu pejmurdelikten uzakta geçirmek istedin ve o otelde kalmak istemiyorsun, hah işte o zaman ne yapıyor bu arkadaşlar; sen sanki o otelde konaklamışsın gibi gösterip, hiç kalmadığın iki günlük otel ücretini kestikten sonra paranı tatilinle birlikte piç ediyorlar.
  • halay vs tatil temalı oldukça saçma bi reklamları bulunmakta.
hesabın var mı? giriş yap