• (bkz: tatil denince akla sadece deniz gelmesi)

yazik...

edit: baslik sahibi kacmis basima kalmis bura...
  • bazılarına dert olmuş eziktir. belki de 5 yıldızlı her şey dahil otele gitmek istemeyen eziktir. tatil köylerini sevmeyen eziktir.
  • hadi itiraf edin, hepiniz burada ankara'nın, erzurum'un, yozgat'ın kurak köylerine giden insanlardan bahseldiğini anladınız. hak vermeyebilirsiniz. maddi imkanları, ailevi durumları gibi nedenlerden dolayı gitmiyor olabilir diyebilirsiniz (ben öyle diyorum mesela) ama egenin akdenizin tatil kasabalarından bahsedimediğini anladınız.
  • tatile çıkmayı sadece bir otele yerleşip denize girmek, güneşlenmek zanneden ezik bir ergenin açtığı bir başka zavallı başlık. bu ergenler çok seviyor her yazılarında hakaret içeren, küçümseyici, aşağılayıcı ifadeler kullanmayı. demek ki ezik, aşağılık kompleksi bir nesil var ortada. anası dizi peşinde koşan, babası lig takip eden, bütün eğitimi okula, imam hatipe bırakılmış çocukların da başka bir durumda olması beklenemez zaten. sen git tatilini bilmem kaç yıldızlı otele bir yılda biriktirdiğin parayı bayılarak yap ezik kardeş. duvar kovuğundan çıkan memleket nedir nereden bilsin.
  • belki de egenin akdenizin uyduruk ve aşırı pahalı ortamlarında gezinmek istemiyordur. ya da belki de tüm yıl ayrı kaldığı anasını babasını amcasını dayısını falan görmek istiyordur olamaz mı?
  • yasadigim sehirden memleketime, adanama gelerek katildigim grup. hem de 1600 mt rakimli yaylamda, anamin babamin yaninda, buz gibi bir havada... what is the problem myfriend?
  • ailesine bağlı kişidir. yıllık izninde ya da tatilinde denize gitmektense, memleketine gider
  • buyrun benim (ezik kısmını tartışabiliriz)
  • yazar bu başlıkta kendini anlatmıştır. genelde açtığı başlıklarda pek farklı değildir.
    (bkz: ezik)
  • tatile gidiyorum diyerek odama kapandığım günlerde olduğundan dolayı yadırgamadığım insandır.
hesabın var mı? giriş yap