• şu sıralar bulunduğumuz mevsimden dolayı sık sık karşılaştığım hadise . genelde gece vakti geliyorlar içeri. ışığın etrafında fır dönüyolar bu sinekler. ölümüne ama, kör olurcasına artık. daha sonra da tavanın ya da duvarın bir köşesinde saatlerce kıpırdamadan beklerler bu yaratıklar. ellerini bile ovuşturmazlar. sonra bir coşkuyla o tavana vura vura hızlı hızlı uçup pervasızca dönmeye başlarlar. sineğin büyüklüğüne göre de çıkan ses değişir tabi, daha küçük türlerde "çıt çıt"tan büyümüş hormonlu türlerde "pat pat"a doğru gider. bu dur-kalk olayı defalarca gerçekleştikten sonra da artık nalları dikerler zaten. bu belki ömrünü tamamlamış sineklerin yaptığı birşeydir ama bunların bir de cama vura vura ölenleri vardır. onlar da artık camın ne olduğunu bilmediklerinden dolayı kafayı vurup ölüyorlar diye tahmin ediyorum.
  • an itibariyle 3 tane manyak o tavanı kırmaya yemin etmiş gibi patır patır vurarak çılgınca daireler çiziyor ve beni sinir ediyorlar. bir ara çözümün ışığı söndürmek olduğunu düşündüğüm de oldu tabi ama bu sefer de "ışık istiyoz ışık hüloooğğğ" diye çıldırmış bu sinekler bilgisayarın ışığına yapışıyorlar. ama kararlıyım, elimi kana bulamıycam, bana bunu yaptıramayacaksınız pislikleeer!
  • sineğin cama vurması kerizliğini,duvara vurması intihar eğilimini gösterir
hesabın var mı? giriş yap