• açılarak iyi bişi yapılmış zirve.

yannız ben derim ki ağzı laf yapan arkadaşlar gelsin zirveye (bak bak ayrımcılığa bak). yani sadece oynadığı oyuna bakıp, fırt fırt kahvesinden içip kafa önde "aha 1-0, aha 2-0, aha 3-0" diyerek devam edecek bir önceki günden dut yemiş bülbüller istemiyorum ben açıkçası. hadi bakiim.
  • bülbül ne ki, ötmek ne ki... makara çakilecek zirvedir makara
  • izmir den istanbul a gidip, tavlanin efendisi olmayı, düşündüğüm zirvedir.*
  • gerekli sayı toplanmazsa kahveden adam çağırılacak zirve. tamam kızmayın starbakstan filan çağırırız. orası da kahve.. değil mi?
  • istanbul'da olduğunu öğrenince katılamayacağımı zannettiğim için üzüldüğüm zirvedir. benim gibi iddialı bir tavla oyuncusunu istanbul'a atacak rüzgar aramaktayım.*
  • gawuristan'a göç etmiş olmam münasebetiyle rasyonel kupaj 145 hanfendisinin payını ileriki senelere sakladığım zirvedir. veyahut istanbuldan uzakta olan tavlasever sözlük yazarlarının da katılımı düşünülerek internet bağlantısı kuvvetli bir mekanda düzenlemek suretiyle video konferans üzerinden tavla turnuvası bağlamında bir ilki gerçekleştirilebilitesi de olan (olsun) tavla-i şahanedir, candır, börektir, iskender dir, adana kebaptır, özledim ulandır.
  • tavla dediğin pulları şaklata şaklata, zar tutup da "abi zar tutuyosun" diyenlere "tutulmadan atılmaz ki zar dediğin ehi ehi" üste çıkışlarıyla, allem edip kallem etmene rağmen kaybedip şerefinle tavlayı koltuk altına almanla oynana bir oyun olmasından dolayı öyle gavuristandan sanal oyuncu alınmamasını tercih ettiğim zirve. yoksa ben kimden korkacam ki. pehhh!!!
  • yine sessiz ve derinden geleceğimi hissettiğim zirve
  • daha bi ay olmasına rağmen ortamı kızışmış (!) zirvedir.

yaban ellerden katılmak istiyorum diyenler mi istersin, nostalji yaptıracam, sessiz sessiz yenicem diyenler mi. hahayt!! teker teker gelin yeter valla.
hesabın var mı? giriş yap