şükela:  tümü | bugün
  • istanbul'un varoş semtlerinde ve özellikle tuzla - maltepe arası sahilyolu ile yeşilköy - florya sahili arasında örneklerine çokça rastlanan çomarlardır.
    fakir olmaları standart bir özellik olarak gelmektedir.

pendik sahilinden manzara. (fotoğraf kaynağı)
    yeşilköy sahili'nin durumu.
    beylikdüzü sahili'nin dumansız hava sahası ilan edilmesi.

pişirdikleri üç kuruşluk ve genetiği ile oynanmış tavuğumsu yaratık* etrafindakilere kuyruk yağı kokusu ile kaliteli bir etmiş gibi yutturmaya çalışırlar.

oysa aynı çakallığı tümü yapmaya kalktığı için faydasızdır. olsa olsa, kuyruk yağı kokusu sinen o yediği şey ile kendilerini kandırıyorlardır.

sahil yolunda cipinizle giderken camı açtığınızda maruz kaldığınız koku ve bunun üstünüze sinmesi ile ağlamanıza* sebep olan insanlardır bunlar.

tuzla sahil yolunda mangallardan yükselen duman yüzünden durduk yere sis farlarınızı dahi yakmanızı gerektirecek kadar rahatsız edicidir. hatta bunun yüzünden ceza yemiş insana bile denk gelebilirsiniz.

azalarak bitmesi için et fiyatlarının ucuzlatılması yada tavuk fiyatlarının daha da arttırılarak bu kişilerin ot yemeye yönlendirilmesi gereklidir.

mangal sezonunun yaklaşması ile uyarmak istedim. hepinize kırgınım çomarlar.

fakirler ölsün t-bone steak'ten selamlar*

peşin not: yazar burada etin yapışmaması için veya lezzet için ete sürülen formundan değil direkt olarak dumanı için ateşin üzerine atılan formundan bahsetmektedir.

minik bir açıklama:
    (bkz: #75950908)
  • başliktan ve bahsedilen insanlarin tanimindan ziyade;

ben zenginim. bak ben zenginim. t bone uuuuuu. zengin oldugumu soylemis miydim ? olmus. ozetle tamam kardes galiba zenginsin ama bu eziklik nedir ?

dinimiz geregi tanim; yurdum insaninin fakirligini gizleyerek şov business a giris biletidir. cok da yanlis bulmadim sonucta baslik sahibi dahil hepimiz baskalari ne der ne dusunur diye dusunerek gunumuzu geciriyoruz.
  • sosyal mesaj yayınlamak için fırsat kollayan andavalların anlayamadığı serzeniştir. şehirde yaşamayı bilmeyen sığırları savunmak için kıçınızı yırtmayın.

ilgili entry renk katmak için eleştiri almış bazı tanımları barındırmaktadır ve ilgili tanımlamalar ayrıca entry içinde belirtilmiştir. (bkz: gizli bakınız)
    konunun özüne bakmaktansa sığır gibi şehir hayatının içine eden organizmaları savunmanız içler acısı.

sorsan en azından okumayı bilen insanlarsınız ki ekşi'ye kayıt olmayı başarabilmişsiniz.

he yavrucum çok zenginim ve fakirlerden nefret ediyorum. sahili babasının malı sanan ve yürüyüşe çıkmak isteyen, arabasıyla dolaşmak isteyenlere rahatsızlık veren, ortalığı çöpleri ile darma duman eden tüm çomarların amk.

ek olarak:
    (bkz: ekşi sözlük yazarlarındaki zengin insan nefreti)
  • her ne kadar trol olsa da doğru bir konuya barnah basmış bir et parçası yazarın tespitidir.

tavukla ben uzun yıllar önce dostça ayrıldık. sen artık başka bir şeysin dedim ayrılırken.

yapma dedi, bir şans daha ver dedi, curry veya sarımsaklı sos ile deneyelim bir kez daha dedi.

hayır dedim, hayır.. bu ikimiz için de en iyisi inan bana.

ve ayrıldık tavukla...
  • sahil yolunda cipinizle giderken camı açtığınızda maruz kaldığınız kokudan sonrasını okumadım.
  • benden bilgili çomardır.

kaç yaşında adamım, sayısız mangal yakmışlığım vardır. mangala kuyruk yağı atıldığını, hatta ve hatta yapışmasın diye kullanıldığını bilmiyordum.

yemin ediyorum aydınlandım ve şu an google'dan aratıyorum.
  • antikitede adet olduğu üzere, yağlar tanrılara sunu olarak yakılmaktadır.
  • sen önce bana nasıl zengin olduğunu anlat. fakir diye aşağıladığın o insanların sırtından ve emeğinden mi ? yoksa tarlalarınıza imar piyangosu denk geldi de hazırdan mı yiyorsun ? yoksa çok zeki ve çalışkan olduğundan mütevellit, uluslararası bir şirketin üst düzey yöneticisi konumuna geldikten sonra mı zengin oldun ?

ona göre yorum yapalım, şimdi sana ne desek boş.
  • sahil yolunda cipimle gidemediğim için göremediğim kişi.

belki de tavuk mangal yapanlardan biriyimdir.

yediğim şey de üç kuruşluk olabilir, doğru. genetiğiyle de oynanmıştır büyük ihtimalle.

ama bütün bunların, senin şikayetinin özüyle bir ilgisi yok.

muhtemelen kendini göstermeye çalışan, "hey bana bakın, sizden farklıyım!" diyen bir ergensin.