• önemli edit 3: böyle bir cümlenin söylenmediği, sadece al jazeera alt yazısında yer aldığı ve bu nedenle yanlış anlamaya sebep olduğunu belirtmem gerek. diğer yazar arkadaşlardan özür dilerim. başlığı dikkate almayınız.

----
    almanya ziyaretinde, merkel ile birlikte yaptığı basın açıklamasında "türkiye'de derin bir ekonomik kriz var" diyerek krizin varlığını kabul ettiği açıklamadır. olay, canlı yayında bir kaç dakika önce gerçekleşmiştir.
    ----

edit 1 : bazı yazarlar kaynak istemişler. al jazeera english'ten canlı yayınlanan basın toplantısını izledim. erdoğan'ın sesi verilmeden çevirmenin söyledikleri yayınlanıyordu. ve çevirmenin sözleri alt yazı olarak veriliyordu. şu an yazılı kaynak sunamıyorum, al jazeera'nin aktardığını aktardım.

edit 2: türkiye gazetelerinde yayınlanan konuşma metinlerinde böyle bir cümle gözükmüyor. al jazeera veya çevirmen alt yazıda genel bilgi niteliğinde aktarım yapmış olabilir.
  • inşallah, reis kendisini fetö'den tutuklatmaz.
  • iç basında "almanya'nın krizi var, reis de çözmeye gitti" şeklinde yansıyacak açıklama.
  • akşama kalmaz ülkemizde ulan ne kadar dobra adam diye şakşakçıları tarafından alkış yağmuruna tutulur.

sen ben söylesek bunu ne fedöcülüğümüz kalır ne de vatan hainliğimiz.
  • gerçek recep tayyip erdoğan 2010 yılında dış güçler tarafından kaçırılmıştır arkadaşlar şu anki merkelle konuşan adamın adı richard toby eduardo'dur ve amerikan donanması adına ajanlık yapmaktadır. oyuna gelmeyin.
  • inkar aşamasından kabul ediş aşamasına geçiş aylar aldı ve bu adamın krizi çözeceğine inananlar var.
  • yurtdışından bakınca öyle görünüyor demek ki !! halbuki biz halk olarak macchiato muzu yudumlayıp ahaber seyrediyoruz
  • mevcut durumda krizden çok keriz olduğu için ülke basınında bir cümlesi dahi tartışmaya sunulmayacak açıklamadır.
hesabın var mı? giriş yap