• nedenini merak ettiğim olaydır. video
    afad aracının haricinde, 2 itfaiye aracı, içinde ne taşındığını bilmediğimiz bir adet kamyon, ve sayısız ambulans bulunmaktadır. (1 ambulans konvoy içerisinde diğerleri arkadan takip ediyor.) görsel

hadi itfaiye araçlarını anladık, yol üzerinde ağaçta kalmış bir kediye rastlanırsa sayın cumhurbaşkanımız kurtarılması talimatı verecek ve itfaiye kediciği kurtaracaktır.

hadi, afad aracını anladık, yol üzerinde depremden yıkılan bir binaya rastlanırsa sayın cumhurbaşkanımız talimat verecek ve arama kurtarma faaliyetleri başlayacaktır.

hadi ambulansları anladık, yolculuk sırasında sayın cumhurbaşkanımız rahatsızlanırsa 1'i kendisine müdahale edecek tam teşekküllü bir ambulanstır. "iktidar elden gidiyaaa" diye fenalaşacak diğer konvoy sakinleri de diğerleriyle hastanelere götürülecek ona da tamam.

peki kamyon ne işe yarıyor? yol üzerinde taşınmakta olan bir vatandaş görürseler sayın cumhurbaşkanımızın talimatı ile kamyondan hamallar çıkıp taşınma işini mi devralacaklar?

edit: kamyonun seyyar yoğun bakım unitesi olma ihtimali vardır vardır.
  • “kimyasal ve biyolojik saldırı olasılıkları sebebiyle ..”

cidden sizin psikolojik bir rahatsızlığınız var. kim napsın la sizin dünya liderinize de kimyasal saldırı düzenleyecek olsun. bir de abd konvoyunda da var demiş, akşam akşam hiç güleceğim yoktu. işinize gelince abd’de var gelmeyince eyyyy batı.

tanım : çok gerekli olan kamyonmuş.
  • antep'e bir akp gençlik bilmemnesi ve bir açılış için gelmişti böyle bir konvoyla.

oranın meşhur lokantalarından imam çağdaş'ta yemek yiyorduk biz de tam o sırada. bir siyah mercedes van restoranın tam önünde park etmiş, çevresinde takım elbiseli, göğsünde cumhurbaşkanlığı rozetleri takılı 5 - 6 kişi koşuşturuyor sürekli. arada bir yan kapısı açılınca içini görebiliyorum. içerisi tamamen modifiye edilmiş, böyle server sunucularının koyulduğu bilgisayar dolapları benzeri tavana kadar aletler var içinde. dedim galiba bu teknik takip, önleme ya da işte bilmem ne şeysi.

sonra takip ettikçe göz ucuyla, her kapı açılışında içeriye paket paket içeriye yemekler, baklavalar falan koyuluyor. allah allah nedir bu falan diye düşündüm. soramıyorsun da kimseye tabi nedir bunlar diye.

biz orada otururken, abartısız bir 50 kutu baklava ve bir o kadar da bir iki oranın özel yemekleri vardır, bilen bilir onlardan koyulmuştur içeriye.

sonra oralılardan öğrendik ki; o araç soğutmalı ve ısıtmalı tertibatı olan bir araçmış. o benim bilgisayar dolapları sandığım şeyler, çekmeceli buz dolapları ve yemekleri sıcak tutma dolaplarıymış.

o yüklenenler de kimler verdiyse artık, antepten verilen eş dost siparişleriymiş.

ben birinden duysam, gözümle görmesem abartıyorlar derdim.

siz de diyorsunuz ki afad aracının ne işi var konvoyda*
  • tayyip erdoğan'ın konvoyunda akp otobüsü bulunması kadar şaşırtıcı olmayan olaydır.
  • ben kucukken sehrimize bill clinton gelmisti, askeri bir bolgeyi ziyaret edecekti. yemin ediyorum onda bile bu kadar arac kalabaligi gormedim. neyin gonul isi bu da bu kadar araclik bir konvoy ile geziliyor ?
  • bazen görüyorum korumalar silahlarını dışarı doğrultup ilerliyorlar konvoyda. şaka gibi. sanki işgal kuvvetleri komutanınanait bir konvoy.
  • teknolojimiz yetse uzay mekiği bile koyarlar.
  • türkiye sınırları içindeki tüm arabaların zaten konvoyda olmasından kaynaklı bir denk gelmedir.
  • allahtan başka diğer her şeyden korkmaktan kaynaklanıyor.
  • itibardan tasarruf edilmediğinin kanıtı olan konvoyun enstrümanı olan araçtır.
hesabın var mı? giriş yap