• 50 ykr a satilmaktadir. fiyati ile dogru orantili kotudur tadi. (limonlusu)
  • lipton ice tea'den ziyade nestea'ye tad olarak daha çok benzeyen içecek..
  • bim'de 1 ytl'ye vibrator satilsa bim'de satilan muhtesem urunlerdendir diye alip biyerlerine sokabilecekler icin guzel icecek olabilir, ancak ice tea isteyince nestea getiren garsonlara "yok abi kalsin o zaman, coca cola zero ver varsa" diyenler icin degil.
  • kasayla alınıp evde depolanası şahane bim ürünü.
  • üretimin tamek tarafından yapıldığı üstündeki bilgi yazılarında görülebilir.şeftalili sini bugün deneyip tadı karşısında şaşkın kalmama neden olan ice tea markası.**
  • yahu bu ürünün içinde nikotin filan mı var anlayamıyorum, "parama yazık olacak ama alayım yine de" dediğim güne lanet olsun, bırakmak çok güç meleti.
  • tadı süper. fiyatı 40 kuruşa düşmüş.

ama ben bu işin içinden çıkamadım arkadaş,
    boş tenekelerin kilosunun 15 lira olduğunu duymuştum. diyorum ki her teneke 20 gram çekse 50 teneke 15 lira para yapar.
    e peki 50 tane teatone kaç paraya alınır? 20 lira

bu ürünler taşınmıyo mu?
    fabrikada işçisi yok mu bu adamların?
    e noldu şimdi? nasıl yani?

peşinen edit: boş tenekelerin fiyatları kulakdan dolma olup kaç gram çektikleri götten atılmıştır.

daha sonradan gelen edit: araştırdım ve öğrendim 50 teneke 2.2 lira para yapmaktaymış. sıçışlardayız efendim.
  • hala bimde satılmakta olan ve fiyatı hala 50 kr olan sudan çakma soğuk şey. ben her gittiğimde alırım yine de , 50 kr lan su kadar , az da şeftali tadı var. limonlusu o kadar iyi değil ama .
  • eve en yakın o var diye bim'e gidip aldıgım litrelik lipton icetea'lerin yanında denemek icin bir tane teneke kutuda limonlusunu aldıgım ve lipton icetea'ye ihanet ettigim hissi uyandıran icecek.

neden o hissi uyandırdı? cunku ictikten sonra sadece bir yudum lipton icetea limon tadıp aradaki devasa farkı anladım. buna guzel diyenler hemen uzerine dedigimi yapsın, lipton icsin, o zaman fark ortaya cıkacaktır.

gittigim yerde nestea varsa bile "yok o zaman sprite alayım" diye tepki verip, agzıma baska marka icetea surmeyen biri olarak buna guzel diyen insanın damak tadından suphe ederim. tamam zevkler ve renkler tartısılmaz meselesidir haklısınızdır dogru diyorsunuzdur da, bu sey icilmez arkadas, lipton icetea iciyorum diyen adam sunu icemez, ha severek nestea icen caresiz kitle bunu icebilir cunku nestea'den -sanırım- asagı kalır bir yanı yok, aynı tırtlıkta nestea ve teatone.

son olarak bir de su var:

lipton icetea icerken normal seker vardır icinde, teatone icerken de acı bir surpriz karsılar sizi: glikoz şurubu.
hesabın var mı? giriş yap