• kendileri için slogan önerim olan marka;
    “içince götünüz teavana vuracak”
  • zaten starbucks'ta yıllardır satılmakta olan çayın üzerine yapıştırılan marka. birkaç sene önce 2.75 tl olan çayı 6.75'e çıkartmak için bahane olarak kullanılmış. yeni bir şey değil yani.
  • amerika'da bir çay dükkanı zinciri. çay, çaydanlık, fincan, çay kaşığı, çay saklama kutusu gibi şeyler satar. lezzetli çaylar bulundurur, ama çoğunlukla gereğinden pahalıdır.
  • organik olduğunu iddia ettikleri çaylarından 22 çeşit böcek öldürücü çıkan çay markası.
  • beyaz çayı (bkz: youthberry) o kadar güzel ki normalde yemekten sonra "bi siyah çay olsa da içsek" diye geçiririm içimden bunu aşeriyorum. starbucksta normalde short boy kahve zor bitirirken bunu venti boy istiyorum. sanırım şu anda en sevdiğim çay bu keşke paketli de satılsa.

edit: satılıyormuş arkadaşlar ama her starbucksta yok sanırım.
  • hibiscus tavsiyedir. starbuckslarda iki yıldızla satılmaya başlandı.
  • inanilmaz cesitli caylari bunyesinde bulundurur. bu cesitliligin asil sebebi harmanlarinin birden fazla cesit cay icermesidir. ornegin siz magazalarina gidip hebelehobolo cayindan istiyorum derseniz, x ve y caylarini karistirip satarlar size. bu sayede sattiklari 30 cesit cay olur size 3 bin cesit.

fiyatlari da harmanladiginiz cayin icerigine gore degisir. 4 oz (110 gram) caya 15-20 dolar civarinda bir seyler odemeniz anormal degildir yalniz. (tabi anormal de olabilir, orasi size ve keyfinize kalmis)
  • ben buranın çaylarının tadından ziyade kokusuna bitiyorum. o dükkanların içi ne güzel mis gibidir. birde küçücük bardaklarda denemek için her birinden birer birer ikram ederler. ayrıca çayla ilgili alet erdavat falan satarlar aynı zamanda. güzel bir markadır kısaca.
  • starbucksta bulunan poşet çaylarına bakıp "çayları bu mu" demeyin. demlikleri güzel, ona her türlü methiye dizebilirsiniz.

çayı bu kadar çok seven, şiirlerine katıp üreten bir ülkede öncelikle kendimizin özümseyeceği sonrasında dünyaya mal edebileceğimiz bir çay dükkanı çıkamıyor, anlam vermiş değilim. yoksa "çay, demiri bağlıyor mu" gerçekten, bilimsel çalışmaların aksine.
  • türkiye pazarında starbucks'a kıyasla çok daha başarılı olacağını düşündüğüm çay ocağı zinciri. hem çayın kar marjı daha yüksektir diye düşünüyorum.
hesabın var mı? giriş yap