şükela:  tümü | bugün
  • bir adet soru.

aklım pek almıyor.. bu tür içeriklere sahip haberlerde şunu yaptılar, bunu yaptılar diye satirlarca yapıldığı iddia edilen orospu çocukluklarını yazıyorlar, ardından ise hop! serbest bırakıldı. bunu nasıl hemen kabul edebiliyorsunuz?

türkiye de adalet, hukuk makamlarında görevini yapabilenlerin var olduğuna eminim, bir iki de olsa.. çoğunluk tarafın ise mevcut hükümetin, biat etmekten hayali düğme yaratıp, bunu iliklemeye çalışan bir uşak olduğu da ortada ama yine de bu tür olaylara karşı hele ki ulusal bir tepki, kınama oluşturabilecek olaylarda suçlu tarafı salıvermesinin ne gibi bir yararı var bunlara? var mı bir fikriniz?

dava dosyalarını yazan gazetecinin elinde mi? ıfadeler, şahitler, sanıklar, tanıklar daha ne halt varsa artık.. yargılama süreci hakkinda ne kadar bilgi sahibi, aldigi bilginin kanıtı ne? ıki fazla izlensin, tiklansin diye ekleme, çıkarmalar yapmadığını kim biliyor?

meselâ bu gün, zihinsel engelli çocuğa tecavüz eden 92 kişi saliverildi diye bir haber var. ulan girip, yine ne haltlar oluyor siktigimin ülkesinde diye okuyoruz. ardından "zihinsel engelli" diye tarif edilen çocuğun bir ifadesi geliyor, her şey öyle bir betimlenmiş, cümle vurgulari ayarlanmış, okuyucuyu okuduktan sonra ağız dolusu küfür etmesini sağlayacak şekilde yazılmış ki zihinsel engelli bir çocuk böyle bir detaylı, eksiksiz bir anlatıma nasıl sahip olabilir diye düşünmemek elde değil.

hadi diyelim, bir kaç oynama yapsınlar. birinin mahkeme ifadesini degistiren, haberin asıl içeriğini niye değiştirmesin?

bu dursun, bir de bir ayrı tarafa değineceğim ki bunu da "hiç bir olayla kıyas etmiyorum." olan olayları değil sadece bu metini düşünün. saldırmaya dünden hazırsınız çünkü.

mesela sevgilimi aldattım diyelim. yani karşı tarafın kin, dusmanlik duyacağı kendine yediremeyecegi herhangi bir olay olabilir. "bu bir örneği sadece". neyse işte, şimdi bu kadın bir sosyal medya aracılığı ile bu kişi bana aylarca tecavüz etti, darp etti. şunu yaptı bunu yaptı. korktum, caresizdim ses edemedim yardım edin! diye bir seferberlik çağrısı yapsa, beni hedef gösterse sonra gelen seferbelik ile üç beş kişi beni bulsa, sorgusuz sualsiz linç etse, polis gözaltına alsa o olsa bu olsa... sonra bir kanıt olmadığı için bulunamadı denilerek salıverilsem. benim, yaşadıklarımın hesabını hangi aranızdaki kahraman verecek?

bilemiyorum. bu şöyle ya da böyle de demiyorum. bir çoğunuz, açıkçası bunu götünden anlayıp, ona göre yazacaktır ama olsun. aklina taklani sorgulamaktan korkanlar utansın, gerisi pekte önemli degil.

edit: eminim ki yazıyı dahi okumadan ki okusa anlayabilecek meziyete sahip olmayan bir embesil önlerden yerini aldığına göre haydi hayırlı lincler. aman favlamayı unutmayın, onu bekliyor zaten*

edit2: haklı olduğuma üzüleceğini zannetmiyordum. hele yazdığım örneği görmek.. uzatmayacağım.

türkiye de erkek olmak mı? her an, herhangi bir dişinin 2 kelamiyla 17 yaşında ölmeniz için yeterli bir durum.

mahkemeler saliveriyordu, herkes kendi adaletini kendi vermeliydi ha? kadın her daim masum ve mağdur taraftı degil mi? daha ne olduğunu bilmeden erkeğe ise ölüm..

alın size adalet, toprak altında ama fark eder miydi?

https://www.sozcu.com.tr/…n-babasi-cikmadi-2286060/

2. entryi giren tür, türler ne oldu? kendi kıçınızdan ötesine yetemeyen aklınizla yazmak kolaydı tabi.

neyse bir önemi yok. az önce bir yerde gördüm. ıçimde kalmasın diye yazdım gidiyorum şimdi.
  • az daha zorlasan "onlar da öyle açık saçık giyinmesinler canım öyle giyinirlerse tecavüz olur tabi" diyecek insanın yazdığı başlık, sorduğu sorudur.
  • %0. medyaya ve adalet sistemine güvenmiyorum.
  • ben onu bunu bilmem. reşit öncesi rıza var ya da yok. her ilişki ve de her ilişki teşebbüsü suçtur. her şeyi geçtim, sadece yaşı itibari ile bir sürü (evet sürü) malın hak ettikleri yerde kalmaları gerekiyor.
    gelelim diğer işlere. olabilir her tür tecavüz haberi doğru olmayabilir. her erkek beyanı her kadın beyanı doğru olmayabilir.
    ancak; söz konusu çocuklarsa cümlelerimizi bu kadar rahat kurmamalıyız.
  • tecavuzun hayali bile kotu oldugu icin farketmez.