• sözlerini yazmazsam çatlarım;

her name is noel
    i have a dream about her
    she rings my bell
    i got gym class in half an hour
    oh how she rocks
    in keds and tube socks
    but she doesn't know who i am
    and she doesn't give a damn about me

cause im just a teenage dirtbag baby
    yeah im just a teenage dirtbag baby
    listen to iron maiden baby with me

her boyfriend's a dick
    and he brings a gun to school
    and he'd simply kick
    my ass if he knew the truth
    he lives on my block
    and he drives an iroc
    but he doesn't know who i am
    and he doesn't give a damn about me

cause im just a teenage dirtbag baby
    yeah im just a teenage dirtbag baby
    listen to iron maiden baby with me

yeeah dirtbag, no she doesn't know what she's missin

man i feel like mold
    it's prom night and i am lonely
    low and behold
    she's walking over to me
    this must be fake
    my lip starts to shake
    how does she know who i am
    and why does she give a damn about

i've got two tickets to iron maiden baby
    come with me friday, don't say maybe
    im just a teenage dirtbag baby like you

• beni nedensiz yere mutlu eden şarkılardandır. her dinlediğimde çok mutlu oluyorum.
    ayrıca coverları da gayet güzeldir.

yukarıda biri çıktıktan 11 yıl sonra nasıl listelere tekrar girdi yazmış. o dönemde one direction coverlayıp çok eğlenceli şekilde konserlerinde söylüyordu. zaten ben de bu şekilde duymuştum.

yalnız ben de bu entry bahsettiğim entryden yıllar sonra giriyorum. yaşlanıyoruz.
  • ilk dinleyi$imde "ana iron maiden diyor lan bu" dedigim $arki.
    harbiden diyor demiyor degil.
  • 10 sene önce neydim, şimdi ne oldum şarkısı.
  • regina crosby'nin yazıp yönettiği 2009 yapımı hoş bir film. sıradan bir amerikan gençlik filmi gibi başlıyor ama ilerledikçe daha psikolojik ve ilginç olduğunu anlıyorsunuz. ilginç bir arkadaşlık ve saplantılı bir aşkı gerçekçi bir dille anlatıyor. izlenmeli derim.
  • klibindeki balo sahnesinde kızın gelip bizim elemana '' iron maiden biletim var gidelim '' dediği sahnenin hoş olduğu ve ne zaman izlesem o sahnede duygulandığım basit şarkı.
  • an itibarı ile toronto'da ug3 adlı mekanda cover'lanırken hep bir ağızdan söylenmeke olan şarkı.

(bkz: entry nick uyumu)
  • içimi kıpır kıpır yapan, beni alıp ergenlik yıllarıma götüren şarkı. bir çok kez coverlanmış, ama en güzeli tabi ki wheatus.
  • bu şarkı çıktığında liseliydim, "oo yeaaa too bad, no s/he doesn't know what s/he's missing" diye içli içli söylendiği günleri bilirim.

onca sene sonra tekrardan denk gelmek çok tuhaf oldu, üstelik alakasız bir sebeple girdiğim lisede* öğrencilere bakıp "negzeldi liseli olmak, dert yok, tasa yok, sorumluluk yok. sorunları anca dandik gönül işleri..." diye düşündüğüm bir anda. hayır neden tekrar gündeme gelmiş bu şarkı, bir sebebi var mı bilemiyorum lakin yaşlandığımı hissettirdi, içimi burktu.

şarkının durup durup listelere giriyor olması hakkaten tuhaf. bu olayın sırrını bilen varsa söylesin.
  • şarkının sonlarında güya kızın söylediği "iron maiden konserine iki biletim var" temalı yeri solist abimizin söylemesi bir ayrı keyiflendirir.

işte bir örneği burada.
hesabın var mı? giriş yap