• yalnız sensin, garip de sana girsin diye kendini ifade edebilir, yeri gelir.
  • sıçmaya bile yalnız gitmeyen/gidemeyen ama ahkam kesen tikilerden daha antipatik olmaları mümkün olmayan, ana kuzularına uzaylıymış gibi görünüp akıllarını alan insanlar
  • evet olay yerinden bildiriyorum, yaşlı amcalar, ablalar sarmaya başladı, yerlisi yabancısı, sen ne güzel içiyorsun görüyoruz biz seni, orada burada her yerde durmak yok çekim yapıyorsun diye, arada ayılmak için denize girip çıkıyorsun demeye başladılar.
    garson arkadaşlar zaten sormuyor bile artık, abi bu sefer bundan vereyim güzel yaptım falan demeye başladılar.
    halime mi üzülüyorlar beni mi sevdiler çözemedim.
  • benim. ama bu zamanda degil, sezon tam baslamadan ya da bitmis olsa da hava bozmadan tas evlerin oldugu tatil yorelerini gezmeye bayilirim. alacatiya giderim mesela her sene, piyasa oldugu icin degil ama tas evleri gormek, dar sokaklarda gezmek icin. ayvaliga giderim rum evlerini gormek icin, cundayi gezerim. sirinceye gidip koy yollarinda ege insaninin samimiyeti ve muhtesem saraplari icin yururum. o yorelere ait yemekleri yer mutlaka zeytinyagli soleni veririm kendime. son 4-5 yildir boyleyim. tek basima olmak gercekten cok huzurlu, insan kafa dinliyor resmen.
  • (bkz: ben) bahamalardaki yeni yazligimda cok yalnizim sozluk.. komsularim da turkce bilmiyor.. *fırk*
  • niyeti gerçekten tatil yapmaktır. zorlama tatil klişelerinden uzaktır ve ona denk geldiyseniz o orda olmak istediği için denk gelmişsinizdir.
  • tek başına yapılan şeyler aslında özgürlüktür..

mesela tek başına çıkılan uzun bisiklet turları da buna benzer.. istediğin kadar pedal çevirirsin, istediğin yerde durur dinlenirsin.. başkasının nazıyla kaprisiyle uğraşmazsın..
  • mis gibidir.

ne zaman bi grupla tatile ciksam, birileri surekli kavga ediyor. bu benle de olur baskasiyla da olur. o gun veya o tatilin keyfi kalmiyor.

tek tabanca takilip, kafana gore istedigin seyi yapmak bence en mantiklisi. sunun surasinda 1 hafta tatilin var, ne diye ziyan edesin?
  • tatil anlayisi budur neden garip olsun ki. tatil illa kalabalik bir arkadas grubuyla ya da cift olarak mi yapilir. kafa dinlemek, mevcut hayatindaki butun herkesten kisa bir sureligine de olsa uzaklasmak, biraz ozlemek vs isteyemez mi insan.
hesabın var mı? giriş yap