şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dil sürçmesi ile oluşan sözcük;
  x-olm ayakta duramıyon yaa hale bak ne içtin sen bu kadar??
  y-azsshh işşmiştim ben aslında, azçığh tekira * *
 • (bkz: shakira)
 • japonların "tekila"yı telaffuz şekli.
 • televizyonlarda açılışın gösterilmediği iyi oldu.hayatlarında hiç alışveriş merkezi görmemişçesine insan zebilliği yaşanmasından ötürü tüm türkiye'ye rezil olurduk mazallah!
 • 27 kasım sabahı kapıda bekleşen sabırsız güruhun içeri akın etmesi hadisesi ile açılmış olan ve ilk günde 80 bin üzerinde ziyaretçiyi ağırlamış olan el emeği göz nuru yeni avm.

  tekirdağ halkına hayırlı olsun.
 • 65-70yaşlarındaki adamların ellerinde sigara kırathane kıvamına getirdiği mekan,insanların daha ilk günlerden yürüyen merdivenlerini ve tuvaletlerini piç ettiği ve beklenildiği hedef kitlesi kısmına ulaşabileceği düşüncesi ile tekirdağın en uygunsuz yerine kondurulmuş mekan.
 • güzel, ankara veya istanbuldaki muadilleirnden bir eksiği olmayan alışveriş merkezi. tekirdağın bunun gibi bir tane daha alışveriş merrkezine ihtiyacı vardır, o da karayollarının arazisine sanıyorum kipa yapılacakmış, güzel olur.

  ama tekirdağ içindeki trafik felç olmuştur. mevcut yol tekiranın yarattığı trafiği kaldıramamaktadır.

  çarşı içi esnafının mağdur olması durumu ise, malesef bir zorunluluktur. bir tüketici olarak ben dükkan dükkan gezip esnafın o an aklına gelen fiyattan aklına gelen oranda indirim yapmasındansa, pek çok mağazayı tepemde biri dikilmeden gönlümce gezip fiyatını da kesin olarak bilmeyi tercih etmekteyimdir. fakat tabi ki bu tartışma, ilk süpermarketler bakkaları öldürdü tartışması çıktığından beri sürmekte.

  öte andan 2000e yakın kişi işe alınmış tekira için ve içerideki mağazalar için, rakamı fazla buldum ben. daha azdır tahminice. ama pek çok dükkanda çalışan insanlar, tekiranın kendi güvenliğiydi temizliğiydi derken, işsiz gençlere iş imkanı doğmuştur.

  ezcümle, alışveriş merkezi konseptine zamanında karşı çıkmışsam da, tekira'nın güzel bir alışveriş merkezi olduğunu ve tekirdağ için faydalı olduğunu düşünüyorum. dediğim gibi, ikincisi kısa sürede yapılmalı, karayollarının arazisi uygundur. şu var, o denilen yere kipa yapılırsa eğer, hem 180derece deniz manzarası, hem istanbul yolunun tam üzeri olması sebebiyle tekira da oldukça zor durumda kalır. ama ne yapalım, kalsın. tüketici olarak bakıyorum duruma.

  çorludaki alışveriş merkezlerine ise oldum olası gitmeyi sevmem, çorluyu hiç sevmem. dolayısıyla, beni bu alışveriş denen zoraki aktiviteden en azından yolculuk eziyetinden kurtardığı için de ziyadesiyle sevinçliyimdir.
 • girişinde çıplak ayaklı çingene çocuklarının lastik atladığı, içinde yaşlı amcaların sokak rahatlığıyla yerlere tükürdüğü alışveriş merkezi.
  (bkz: bakalım daha neler göreceğiz)
 • çok klişe bir tanımlama olacak ama;
  beğenmeyip yarısında çıktığımız alışveriş merkezi.

  çok değil beş sene önce yapılmış olsaydı, üşenmez 90 git, 90 gel; 180 kilometre yolu göze alır koşa koşa giderdik. (tekirdağ ilçesi saray'dan).
  zaten çok değil beş sene önce silivri'deki maxi city alışveriş merkezine üşenmeyip 110 gidiş, 110 geliş 220 kilometre yolu defalarca (hatta neredeyse ayda bir) katetmişliğimiz vardır ailecek.

  neden? çünkü az çok geliri olan görmemiş orta direk bir aileydik biz o zamanlar. küçük kasabamızın yerli esnafının çeşitsizliği yerine onca yolu sırf alışveriş merkezi görmek için teperdik.

  halen de küçük kasabamızın yerli esnafını beğenmeyen, az çok gelir sahibi bir aileyiz ama gözümüz doydu anam... benzer mağazalar, aynı boğucu atmosfer, aynı kalabalık, aynı leş koku... mimari olarak fark yaratmıyor ki bu alışveriş merkezi dediğin meretler.

  en üst kat sinema, bir altı yemek, bir alt kat flo, ayakkabı dünyası, teknosa, lc waikiki, mudo, tiffany, en alt kat süpermarket, bodrum katı otopark; kazulet gibi binalar.

  yemeğe de doyduk, giyime de, teknolojiye de, süpermarkete de. orta direk doydu en azından birbirinin aynısı kapalı mekana tıkılıp modern tapınma ayinleri gerçekleştirmekten.

  son söz: memlekette gördüğüm bir orjinal mall varsa o da forum bornova'dır. diğerlerinin koy gtüne tekmeyi.
 • bu avm'yi yapan adamın muhtemelen tekirdağ'da köfte yemek dışında pek vakti geçmemiştir herhalde.
  çünkü tekirdağ'ın kapasitesi ne olursa olsun, isterse 300bin nüfuslu olsun yine iş yapmazdı burası. tekirdağ'ın insanı zaten alışveriş yapmak istediğinde binip otobüse gidiyor istanbul'a yapıyor alışverişini istediği yerden, gidiyor çorlu'ya avantaj'dan alıyor giyimini en outletinden. bunu keşfetmek için tekirdağ'da önünüze gelen ilk 200kişiye "alışverişinizi nerede yapıyorsunuz" diye sormanız yeterdi.
  tekira, tekirdağ'a iş istihdamı açmıştır elbet ama iş imkanlarının yanında da çok insanı da işinden etmiştir*.
  inşallah buradaki dükkan sahiplerinin işleri rast gider.