şükela:  tümü | bugün soru sor
 • cahit berkay'ın film müzikleri 2 albümünden bir şarkı
 • guzel bir turk filminin* esas sarkisidir.

  capkin buyuk ogullari, ergen kucuk ogullari, muthis otoriter anne ve iskolik ama capkin olmaya calisan babadan olusan ailenin hayatlari buyukbabalarinin vasiyetinin ortaya cikmasiyla degisir.. zengin buyukbaba herseyini son evlendigi karisina birakmistir.
  ustelik bu, kim oldugu belirsiz, ustelik italyan kadin, hemen turkiye'ye gelecegini bildiren bir telgraf da yollamistir.
  ev ahalisi "moruk bir ihtiyarla" ugrasmamak icin isi savsaklar ve kucuk oglanin ustune atar. kucuk oglan da buyukanneyi almaya gider havaalanina.
  ucaktan hayatinda gordugu gorebilecegi en guzel kadin, mini kiyafetleriyle iner sonra. iste buyukanne..
  ev ahalisi durumu ogrendigi anda butun erkekler seferber olur bu kadini memnun edebilmek icin, butun kadinlarin da ondan ogrenecekleri vardir..
  yine de en fazlasini en genc oglana ogretir. tesekkurler buyukanne denmesini hakeder kendisi..
 • filmi izlememiş olsam da, çalgılar hikayeyi öyle güzel anlatır, dinledikleriniz içinizi öyle hoş yapar ki; işi gücü bırakıp, mutlu bir sırıtışla onlarca kez üst üste dinleyip, teşekkürler cahit berkay der insan...*

  ** *
 • teşekkür ederim büyükanne filminin komik şarkısı.
  özellikle ''fıstık mısın sen nesin, seni niye eller yesin'' kısmı ile yarar.
  sözlerinin tamamı şu şekildir.

  ne bekledik ne bulduk
  hepimiz hayal kurduk
  seninle çok mutluyduk
  ne tatlısın büyükanne
  ah büyükanne vah büyükanne
  neşemizi bulduk seninle
  oh büyükanne

  fıstık mısın yoksa nesin
  seni niye eller yesin
  hayatından memnun musun
  teşekkürler büyükanne
  ah büyükanne vah büyükanne
  neşemizi bulduk seninle
  oh büyükanne
 • içinde bir yerlerde garip bir hüzün olan şarkı. hani böyle kalabalık bir grupla çok eğlenirken bir an aklına bir anı gelir ve boğazın düğümlenir ama çaktırmamaya çalışırsın. ancak, gözlerinin içini gören biri fark edebilir bunu. işte öyle bir şey.

  http://www.youtube.com/watch?v=uibbr9tbiwa
 • kendine ait soundtrack albumu olan film. soundtrack albumu ile 70'lerin muzik tarzinin tum ozelliklerini yansitan film. boyle guzel ve sevimli bir filme, ancak bu kadar guzel bir soundtrack olur.
 • sonia viviani'nin baş rolünü oynadığı film. hem film keyiflli hem sonia taş.
 • 1973 yapımı malizia adlı italyan filminin uyarlamasıdır. yapımcısı ve yönetmeni osman fahir seden'in çoğu filminde olduğu gibi kısa bir rolü vardır. başrolünü sonia viviani ve cem beyatlı oynar. mesut engin, turgut boralı, sevda aydan, hüseyin peyda ve konuk oyuncu olarak bülent kayabaş rol almakta.

  hüseyin peyda sanırım sinema kariyeri boyunca bu filmdeki "milli ahlak!" diye ahkam kesip mükemmel büyükanneyi görünce yamulan öğretmen rolü gibi bir rol oynamamıştır.

  filmin ismi afişlerde "ilk defa" olarak yazılmıştır.

  filmin soundtrack albümündeki teşekkür ederim büyükanne şarkısını selim sam seslendirmiş. soundtrack dinleyince tahmin edilebildiği gibi cahit berkay'a ait.

  teşekkür ederim büyükanne

  diğer soundtrack;

  teşekkürler büyükanne - enstrümantal

  filmde bülent kayabaş ve sonia viviani'nin bir sahnede playback yaptığı şarkı italya'nın 1975'te eurovisiona katıldığı era isimli parçasıdır. wess ve dori ghezzi'nin seslendirdiği parça 3. olmuştur.

  wess ve dori ghezzi - era

  aynı yıl hollanda teach in grubunun ding a dong şarkısıyla birinci olmuş, semiha yankı türkiye adına seninle bir dakika parçasını seslendirip, 3 puan alarak sonuncu olmuştur.
 • (bkz: cahit berkay) ın yaylı tamburu ile insanı hüzünlendirdiği enfes parça.yaylı tanbur kadar insanın canını acıtan bir esnstruman daha yok sanırım.