şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
333 entry daha
 • resmi duyurusu bile yapılandır.

  link

  edit: duyuru kaldırılmış. web arşivden bulup tekrar ekledim.

  duyuruda tepki gösterilecek bir şey yoktu ki. keşke kaldırmasalardı. baya tantana yapılmış. ben şahsen ikrama karşı değilim. zorunlu bir uygulama değil ki bu. gönülden gelen bir şey. iki kuru pasta ikram ettiniz diye geçemeyecek tezi geçirecek değiller veya tam tersi. sadece türkiye'ye özgü bir uygulama da değil. dünyada bir çok üniversitede benzer örnekleri var. yurtdışı tecrübesi yaşayan birçok öğrenci paylaşmış zaten. akademide güzel bir gelenektir bu.

  ss
  arşiv
 • arkadaşlarıma hazırlamadığım masayı doktora tez savunmamda jüriye hazırladım. afiyetle yediler. zaten stresli olan öğrencinin bir de masa hazırlama telaşına girmesi çok saçma ve böyle şeyler kesinlikle olmamalı.
 • ilkokuldan yemeye başlayan öğretmenlerimizin üniversitede çalışan versiyonları için gerçekleştirilen olay.

  ilkokulda yerli malı haftası, öğrenci evi ziyareti, bilmem ne kutlaması dediler öğrenciyi de annesini de kullandılar.

  üniversitede tez jürisi, bitirme ödevi dediler durum yine aynı.

  iş başvurusuna gittin. seni değerlendirmek için orada bulunan bir sürü insan meyveleri, kuru yemişleri götürdü; karşısında senin olduğunu hatırlayınca da ara ara mülakata devam etme nezaketini gösterdi.

  hiçbiri demedi ki bizim mesleğin etik kurallarına uygun mu bu? bu çocukların ya da ailelerinin parası var mı? bizim insanımızı bilirsiniz öğretmene saygı duyarlar.* kendi yiyemediklerini onlara yedirirler. hiç düşündüler mi acaba yiyecek alamayan çocuğun mahcubiyetini?

  nasıl da herkes işine gelen bir şey olunca tüm ahlak ve etik kurallarını bir köşeye itip kendine göre esnetiyor ama. sonra da avrupa da avrupa diye ağlıyoruz. mayamız bu olursa, baştaki de kıçtaki de yer ve yemeyi alışkanlık hâline getirirse, hiçbir şey değişmez bu memlekette tabii ki.

  en azından ilim irfan yuvası dediğimiz, insanları hayata ve mesleğe hazırlayan kurumlar yapmasın diyeceğim ama nerede?
 • ikram mikram yapmam. bir şeyler ikram etmedim diye tutumu değişecek kadar karaktersiz yaratıklara ikram etsen nolur etmesen nolur.
 • kavuştur hocaaaam sabahlar olmasın.

  şerefe. *
 • ikram götürüp götürmeme konusunda danışman hocanın görüşüne başvurunuz. kendisi aklı başında ve vicdan sahibi biriyse getirmemenizi salık verecektir.
 • savunmam ramazan ayına denk geldiği için yaşamadığım sorun.

  gerçi "ramazan ama siz istiyorsanız sizin için hazırlayalım hocam" diyerek tuzak soru da sormuştuk.
 • işte bu konu tam olarak ülkemiz niye bu halde sorunsalının temel nedenidir.

  dosyayla uğraşmamak için tecavüzcüsü ile evlensinler diyen yargıçlar, hastaları anlamayı bırak dinlemeye değer görmeyen doktorlar, pedagoji bilmeyen öğretmenler, askerle muhatap olmak istemeyen komutanlar, halkı umursamayan trolümsü siyasiler, tırt dolandırıcı kılıklı esnaflar, kurnaz köylüler, premses rüyasında olan genç kızlar, polat alemdar tipli erkekler, vs. vs.

  bir ülkede gelişmişlik isteniyorsa basit bir gelişim psikolojisi terimi vardır: “gelişim baştan ayağa doğrudur.”

  ülkemizde akademiyi ve üst kurumları amiyane tabirle adam edersek çok şey düzelecektir.
 • savunmadan sonra úyeleri yemeğe gótúrmek. tezi bastıràcak parası yokken hemde :(
 • akademisyenlerin tatlı telaşları
285 entry daha