• sevmem bu kanalı, extra bir durum olmadıkça da seyretmem. lakin işte geçen hafta mad max'i vericez dediler, e ben de severim mad max'i, epey zaman olmuş seyretmeyeli de, özlemişim. geçtim tv'nin karşısına, saati geldi başladı film. 1 saat sonra falan daha epey var filmin bitmesine bir reklam arası girdi. başka kanallara zıpladım 5 dakka sonra kontrol etmek için döndüm hala reklam var 10 dakka sonra bir daha baktım yine reklam 15 dakka sonra baktım telekritik mi ne onun tanıtımını girmişler, aha dedim neyse bitiyo heralde reklamlar. telekritik tanıtımı bitti başka program tanıtımı başladı (alişan'la şanlı geceler mi neydi adı) o bitti muazzez ersoy'un tanıtımı başladı o bitti bir başka türkücü programı tanıtımı böyle bir 10 dakka daha ha bitti ha bitiyor diye izledikten sonra aa ulan bir baktım telekritik'in jeneriği girmiş o başlıyor. filme ne oldu? hiç. öyle kafalarına göre kesmiş adamlar filmi. hayır aynısını bu hafta mad max 2 için de yaptılar ben gene eşşek gibi bekledim filmin kalanını verecekler diye gene telekritik çıktı karşıma.
    yani diyeceğim o ki: sevgili tgrt yöneticilerine,yönetmenlerine ve dahi yayında ve yapımda emeği geçen bütün arkadaşlara ihlas mutfak kombinesi girsin allahlarından bulsunlar beter olsunlar. teşekkür ederim...
  • tarihe not düşülmesi, unutulmaması için;
    1997 yılında oğuz atak adlı barmen hakkında, "sırtında allah dövmesi var", "allah'a hakaret ediliyor" minvalinde haber yapıp, hedef gösterip akabinde oğuz atak'ın öldürülmesinden sorumlu olan kanaldır.

daha sonra oğuz atak'ın mevlevi, kendi halinde, allah sevgisiyle dolu biri olduğu ortaya çıkmıştır. tgrt konuyla ilgili hiç bir ceza almamış, hiç bir yaptırıma uğramamıştır.
  • denk geldiğim kadarıyla günde 18 saat süresince en komik anlar, süper şakalar, gülmekten öldük gibisinden idiotik programlar yayınlamaya başlamış, yayını komple taşşağa bağlamıştır. yani o tarz şeylere gülen bir yapının insanı olsan bile peşpeşe izlenmez kardeşim, baklava börek olsa her gün yenmez. sen beni gülmekten öldürcen mi ayol?
  • bir rezilliği ortaya çıkardığı için cezalandırılan kanal. "yani kanallar elinize bu tip kasetler, bilgiler gelse de yayınlamayın. izletmeyin insanlara, insanlar görmesinler rezilliğimizi. siz haber vermek zorunda olan objektifliğe yönelik bir yapı değilsiniz, siz vatani görevini yapmakta olan yapılarsınız. devlet suç işler ama bunu ortaya koyarsan hafiften cezalandırılmaya başlarsınız..."
  • hrant dink suikasti üzerinden henüz bir gün geçmeden, ve henüz ogün samast'in adi, "ogün samas" olarak gazeteciler arasinda fisiltiyla dolaşirken "katil ermeni çıktı" haberlerini ilk yapan medya kurumu: tgrt.
    amerikan tv gruplarindan fox tarafindan geçenlerde satin alinan tgrt'nin iddiasi bu evet. şimdi bakinca komik geliyor biliyorum. ama ayni iddiayi tercüman da manşetine taşimakta hiç bir beis görmedi malumunuz.
    hiç bir kaynağa dayanmadan, iddia hakkinda hiç bir kanit göstermeden nasil haber yapilir, nasil kamuoyu manipüle edilir, istihbarat servisleri kökenli habercilik nasildir, onun örnekleri bunlar. "hrant dink suikasti ermenilerin, diaspora'nin ve vatan hainlerinin işi" iddiasini ortaya atmaya hazirlanan ve o sulara dümen kirmaya çalişanlara malzeme veren bu "habercilik" örneklerini hatirlayin lütfen. unutmayin. buraya yazalim, unutulmasin.
  • "ara beni boya beni" replikleri ve arkada seksi hatun fonu eşliğinde erotik hatlı reklamlar vermeye başlayarak bir devri artık kapatan televizyon kanalı....nerden nereye. ...ah tgrt ...çocuklu misafir geldiğinde direkt seni açardık, ofsayt durumları olmazdı çünkü.

ne güzel mutaasıp televizyonumuzdun sen tgrt abla...o kurnaz tilki fox tv seni almış yar etmiş.
  • ogun samast posteri olayi ile ilgili yayinindan dolayi genelkurmay nezdinde akreditasyonu iptal edilmis televizyon kanali. (bkz: #10541736)

sen misin "devletimizin kurumlarini yipratmaya yonelik yayin" yapan, bul cezani, bir daha gireme bu tür yerlere, bir daha yapama bu haberleri.
  • bir zamanlar beyaz saçlı, hafif çekik gözlü bi amcanın, önünde bir kitapla, heyecanla arapça şeyler (ayet miydi, hadis miydi ya da başka bir şey miydi hatırlamıyorum) okuyup, ardından türkçesini okuduğu bir kanaldı. o adamı görünce bir tuhaf olurdum. garipti.
    bunun dışında kanal dini ağırlıklıydı. izlerken kendinizi ankara'da, hacıbayram'ın oradaki dini eşyalar/kitaplar satan dükkanların oradan geçiyormuş, oradaki ağır hacı yağı kokusunu içinize çekiyormuş gibi hissederdiniz.
    sonra tgrt eylül 1998'de logosunu değiştirip, son bildiğimiz sarılı logoya geçti ve değişik program reklamlarıyla karşımıza çıktı.
    tgrt gitgide dini içerikli yayınlardan uzaklaştı. piyasadan pay kapabilmek için, kendisi gibi kalamazdı.
    bir noktaya gelmişti ki, beyaz saçlı amcanın heyecanla ayet okuduğu kanalda, lerzan mutlu'nun sunduğu programdaki papağana "yakup" ismi (peygamber ismidir) verilmişti.

ve şimdi tgrt oldu fox.
    aklımda bir o beyaz saçlı amca kaldı. nerelerde acaba?

-----

edit: redneck söyledi, beyaz saçlı amcanın ismi orhan karmış imiş.
    resmi için: http://www.yenisafak.com.tr/…v/2001/ekim/04/k2.html
  • kristal kola içip türkiye gazetesi okuyanların bunlardan arda kalan vakitlerde izlediği kanaldı.
  • dindar ve yandaş bir kanal gibi davranmasına aldırmayın, 2006 yılında küresel camianın gözdesi murdoch medyası tarafından satın alınmıştır. yapay et tanıtımı da yapar, sahte pandemik görüntüleri de pazarlar, yakında netflix dizilerine de geçer... keyfi bilir. dinciler de dinler, anadolu şenlenir...

medya denilen şeydir zihin kontrolünün merkezi. süreç onunla işler
hesabın var mı? giriş yap